Pages

Banner 468 x 60px

 

piątek, 10 stycznia 2020

W jakim celu mierzymy głębokość cieczy?

0 komentarze


Regularna kontrola pomiaru poziomy cieczy to bardzo istotny aspekt, który pominięty może spowodować wiele szkód i nieprzyjemności. Uciążliwe wybijanie ścieków na powierzchnię oraz najróżniejsze awarie związane ze zbyt wysokim poziomem cieczy wiążą się z przykrymi konsekwencjami i niosą za sobą awarie sprzętów, które są bardzo trudne do usunięcia. Warto zatem zaopatrzyć się w profesjonalną sondę hydrostatyczną, dzięki której zyskamy pełną kontrolę nad poziomem cieczy zanieczyszczonych oraz wody pitnej.


W jakim celu mierzymy głębokość cieczy?

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, jak istotną kwestią jest regularna kontrola głębokości cieczy. Decydując się studnię głębinową, własną przepompownię bądź mini oczyszczalnię, a nawet basen, powinniśmy wziąć pod uwagę konieczność kontroli stanu poziomu cieczy. Niezależnie od tego, czy jest to ciecz zanieczyszczona, czy woda przeznaczona do picia- inwestycja w zakup profesjonalnej sondy hydrostatycznej to doskonały patent na zachowanie odpowiedniego poziomu cieczy. Mimo że na rynku funkcjonuje wiele firm, świadczących usługi związane z mierzeniem głębokości wody, warto zdecydować się na zakup swojego własnego sprzętu. Dzięki temu zyskamy możliwość dokonania pomiaru zawsze, kiedy nastanie taka potrzeba. Wówczas będziesz miał pełną kontrolę nad stanem szamba, a kiedy zaplanujesz pogłębienie basenu- sonda hydrostatyczna okaże się narzędziem niezbędnym do określenia nowego poziomu wody.

Sondy hydrostatyczne idealnym urządzeniem do profesjonalnego pomiaru poziomu cieczy

Specjalistyczny, wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów sprzęt przeznaczony do pomiaru poziomu cieczy to sonda hydrostatyczna. W zależności od rodzaju cieczy możemy wyróżnić dwa najpopularniejsze modele takich sond, mianowicie sondy hydrostatyczne do pomiaru cieczy zanieczyszczonej oraz sondy do pomiaru wody pitnej. Te pierwsze, stworzone z myślą o zbiornikach z szambem, przepompowniach, oczyszczalniach i basenach, wyróżniają się dużą membraną, zaś sondy hydrostatyczne do wody pitnej, mają nieco inny kształt i powinny posiadać atest PZH, odpowiadający za bezpieczeństwo w kontakcie urządzenia z produktami przeznaczonymi do spożycia- w tym przypadku wody. Różnego rodzaju urządzenia uniwersalne niestety nie spełniają określonych wymogów i standardów, a co za tym idzie- absolutnie nie nadają się do użycia w zbiorniku z wodą pitną i jednocześnie do pomiaru cieczy zanieczyszczonej.

Jak używać sond hydrostatycznych?

Obsługa sondy hydrostatycznej może wydawać się nieco skomplikowana na pierwszy rzut oka, jednak po zapoznaniu się ze szczegółową instrukcją obsługi zmierzenie głębokości wody nie powinno przysporzyć Ci żadnych problemów. Urządzenie umieszczamy w wodzie za pomocą kabla lub linki nośnej, który łączy się z częścią pomiarową i opuszczamy ją na dno. Sonda hydrostatyczna mierzy wysokość słupa cieczy nad sobą i w ten sposób określa jej głębokość i poziom. Dokonanie pomiaru głębokości cieczy nie wymaga specjalistycznych umiejętności, jednak jeśli preferujesz usługi profesjonalnej firmy, warto skorzystać z takiej oferty, chociażby ze względu na gwarancję dokładności oraz doskonały i niezawodny sprzęt pomiarowy. Bardzo często zdarza się, że taki usługodawca korzysta z sond hydrostatycznych dostępnych w sklepach internetowych, co potwierdza wysoką jakość urządzeń, które możemy zakupić indywidualnie, nie tylko jako właściciel przedsiębiorstwa.

Sondy hydrostatyczne w gospodarstwie domowym

Funkcjonalność posiadania profesjonalnego sprzętu do pomiaru poziomu cieczy jest ogromna, tym bardziej, jeśli jesteśmy właścicielami większego gospodarstwa domowego, posiadamy własną oczyszczalnię, przepompownię, basen bądź szambo. Dzięki możliwości dokonania pomiaru w każdej chwili masz zupełną swobodę w działaniach i nie musisz dostosowywać się do z góry narzuconych terminów przez daną firmę. Kontrola poziomu szamba w gospodarstwach domowych to bardzo ważny aspekt, którego zaniedbanie wiąże się z uciążliwym i problematycznym do usunięcia wybijaniem ścieków na powierzchnię. Podobnie w przypadku oczyszczalni czy przepompowni- należy regularnie kontrolować stan poziomu cieczy za pomocą sond hydrostatycznych ze względu na zachowanie bezpieczeństwa.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .