Pages

Banner 468 x 60px

 

piątek, 10 stycznia 2020

Działanie automatyki bram garażowych, przesuwnych i skrzydłowych w przypadku braku prądu

0 komentarze


Zautomatyzowana brama wjazdowa to wyposażenie posesji, które znacznie podnosi komfort życia. Aby jednak cały mechanizm działał prawidłowo, musi być zasilany prądem. Co więc zrobić, kiedy wystąpi awaria elektryczności?


Działanie automatyki bram garażowych, przesuwnych i skrzydłowych w przypadku braku prądu

Większość automatycznych bram otwiera się przy użyciu pilota. Jest to bardzo prosta czynność, którą można wykonywać, naciskając odpowiedni przycisk. Kiedy jednak okazuje się, że na posesji zaistniał problem z elektrycznością, wydostanie się z działki lub garażu, może okazać się problematyczne. W zależności od tego, jakie siłowniki do bram garażowych czy też automatykę posiadamy, musimy wziąć pod uwagę dwie możliwości. Pierwszą z nich jest to, że wrota wyposażone są w zasilanie awaryjne. Wtedy mogą one wykorzystać zgromadzoną energię elektryczną i dalej działać tak, jak powinny. Zdarza się jednak, że kiedy brakuje prądu, brama blokuje się. Ogrodzenia z automatyką do bram przesuwnych lub skrzydłowych w ten sposób chronią działkę przed wtargnięciem na jej teren osób do tego nieupoważnionych.

Automatyka bram przesuwnych, czy zadziała bez prądu?

Bramy przesuwne chronią każdą działkę przed niepożądanymi gośćmi, takimi jak włamywacze. Dzięki nim możemy być pewni, że na naszym terytorium nie znajdzie się nikt przypadkowy, bez względu na to, czy jest to posesja prywatna, czy wjazd do biura. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, warto więc przy planowaniu budowy domu lub aranżacji działki przemysłowej wziąć pod uwagę konieczność ogrodzenia jej oraz dobrania odpowiedniej automatyki do bram przesuwnych. Niektórzy mają jednak obawy przed zautomatyzowaniem swojej bramy. Związane jest to z koniecznością dostępu do elektryczności, która umożliwia otwieranie i zamykanie wrót za pomocą pilota. Tego typu sprawy nie są jednak warte zamartwiania się, ponieważ każda brama ma alternatywny sposób użytkowania. Jeśli nie posiada ona dodatkowego akumulatora, wtedy w zestawie znajduje się klucz, który umożliwia otwarcie jej w tradycyjny, manualny sposób.

Czy do prawidłowego działania automatyki bram skrzydłowych potrzebna jest energia elektryczna?

Kiedy decydujemy się na zakup automatyki bram skrzydłowych, musimy zapewnić jej odpowiednie zasilanie. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni otwierać bramy ręcznie, marnując czas i narażając naszą działkę na niebezpieczeństwo. Zautomatyzowany wjazd sprawi, że będziemy mieli pełną kontrolę nad tym, kto odwiedza naszą posesję. Kiedy uda nam się zorganizować dostęp prądu do ogrodzenia, wtedy możemy rozpocząć użytkowanie mechanicznej bramy. Najprostszym sposobem jest używanie pilota, który nawet z pewnej odległości złapie łączność z automatyką bramy skrzydłowej i sprawi, że wrota się otworzą, wpuszczając na posesję samochody i oczekujących ludzi. Jeśli jednak z jakiegoś powodu odbędzie się przerwa w dostawie prądu, wciąż możemy zapewnić sobie, domownikom czy też klientom dostęp do naszych budynków. Wystarczy zainwestować w alternatywne źródło zasilania, które uruchomi się w razie awarii lub wykorzystać klucz odblokowujący bramę i umożliwiający otwarcie jej ręcznie.

Automatyka bram garażowych, jak postąpić, kiedy nie zadziała

Wiele osób oprócz zakupu automatyki bram skrzydłowych lub przesuwnych, decyduje się także na siłowniki do bram garażowych. Jeśli chcemy dostać się do garażu, używając tylko pilota, także musimy zapewnić drzwiom stałą dostawę prądu. Jeśli jednak nie jest to możliwe ze względu na deficyt elektryczności, przekroczenie progu garażu może okazać się wyzwaniem. Zazwyczaj napęd znajduje się w budynku, jeśli jesteśmy w środku, bez problemu możemy go wyłączyć i sprawić, że drzwi się otworzą. Kiedy zostaliśmy na zewnątrz, nie będzie to jednak takie proste, chyba że do pomieszczenia, w którym znajduje się automatyka bram garażowych, prowadzą dodatkowe drzwi. Jeśli ich nie ma, wtedy już przy montażu napędu warto pomyśleć o umieszczeniu dodatkowego centrum dowodzenia, które umożliwi odłączenie zasilania bramy. Mimo że zautomatyzowane wjazdy potrzebują do prawidłowego działania elektryczności, jej brak nie będzie przeszkodą trudną do pokonania. Wystarczy zapoznać się z zaleceniami producenta bramy i postępować według instrukcji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .