Pages

Banner 468 x 60px

 

piątek, 10 stycznia 2020

Stół kuchenny - miejsce rodzinnych spotkań i serce domu

0 komentarze


Kuchnia- serce każdego domu, które sprawia, że zwykłe pomieszczenie zamienia się w tętniącą życiem ciepłą i rodzinną przestrzeń. Idealnym dopełnieniem tej sielankowej wizji może być odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb stół kuchenny, czyli niezastąpione miejsce długich rozmów, zabaw i przede wszystkim wspólnego spożywania posiłków.

Kuchnia tętniąca życiem- stół kuchenny niezastąpionym miejscem do rodzinnych spotkań

Najważniejszym miejscem w naszym domu, według dawnych tradycji i mądrości ludowych jest kuchnia. To ona stanowi serce całego domu, pełni funkcję tak zwanego centrum dowodzenia i sprawia, że mieszkanie tętni życiem. Intensywne zapachy, unoszące się znad kuchenki, aromat świeżo mielonej kawy, która rozbudza nasze zmysły, panujący od samego rana harmider, stawiający wszystkich domowników na nogi- oto cała esencja i charakter prawdziwej, rodzinnej kuchni. Dopełnieniem tego sielskiego klimatu jest oczywiście stół kuchenny, który pełni funkcje gospodarza domu. Jest to oczywiście żartobliwa metafora, jednak warto zaznaczyć, że to właśnie stół kuchenny jest głównym miejscem rodzinnych spotkań, odrabiania lekcji bądź pracy; to on jest świadkiem szczerych rozmów do późnych godzin wieczornych, jest swego rodzaju podporą, która stanowi oparcie dla naszej głowy, kiedy opadamy z sił i to właśnie dzięki niemu mamy możliwość przygotowywania i wspólnego spożywania posiłków. Jak więc wybrać odpowiedni i funkcjonalny stół kuchenny, który spełni funkcje praktyczne i będzie idealnym miejscem rodzinnych spotkań?

Stół kuchenny i jego funkcjonalność w życiu rodzinnym

Polska kultura jest ściśle związana z tradycją jadania wspólnych posiłków. Mimo że współcześnie ten piękny i rodzimy zwyczaj nieco zanika, warto dołożyć wszelkich starań, aby celebrować wspólnie spędzone chwile przy rodzinnym stole. Niezależnie od tego, czy gotowanie jest Twoją pasją czy raczej uciążliwym obowiązkiem, czy Twój dom jest pełen roześmianych dzieci, zwierząt, czy mieszkasz z rodzicami lub swoją drugą połówką- posiłki spożywane w gronie najbliższych zawsze smakują lepiej. Posiadówka przy stole w kuchni podczas gry w planszówki równie mocno zacieśnia rodzinne więzi, jak wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków. Wielu z nas posiada takie wspomnienia z dzieciństwa, które zawsze warto odnawiać i sprawiać, że staną się one Twoją codziennością. Tradycja, którą wynieśliśmy od rodziców, babć i pradziadków to coś wyjątkowego i wartego celebrowania, zatem inwestycja w porządny i funkcjonalny stół kuchenny może okazać się doskonałym patentem na odbudowanie rodzinnych więzi i wartości. 

Jak wybrać odpowiedni stół do kuchni, aby posłużył nam przez długie lata?

Decydując się na zakup kuchennego stołu, warto wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych aspektów, takich jak funkcjonalność, trwałość, rozmiar i styl, w jakim chcielibyśmy, aby był wykonany. Podstawowym kryterium jest oczywiście odpowiedni rozmiar, dopasowany do liczby domowników oraz wielkość naszej kuchni, w której zagości nasz nowy nabytek. Jeśli jesteśmy posiadaczami przestronnej kuchni, nie musimy martwić się o wystarczającą ilość miejsca. Wówczas możemy sobie pozwolić na istne szaleństwo i zdecydować się na duży i stylowy stół kuchenny, który pomieści co najmniej 8 osób. W przypadku, kiedy jednak powierzchnia naszej poczciwej kuchni jest mocno ograniczona, warto postawić na bardziej funkcjonalne i praktyczne rozwiązania. Składany stół kuchenny, mocowany bezpośrednio do ściany może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Dzięki możliwości złożenia, taki stół zajmuje minimalną ilość miejsca, a przy tym jest genialnym kompromisem pomiędzy naszym marzeniem o rodzinnym stole kuchennym a nieco mniej przyjemną rzeczywistością, która wymaga ustępstw i konsensusu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup stołu do kuchni?

Współcześnie bardzo modny jest minimalizm i styl bardzo zachowawczy w urządzaniu wnętrz. Wielu z nas wybiera rozwiązania praktyczne i klasyczne, jednak z nutą nowoczesności. Dzisiejsze kuchnie nieco odbiegają od tych tradycyjnych- nowatorskie meble wykonane pod wymiar, surowe ściany i półki bez zbędnych bibelotów to kwintesencja kuchni XXI wieku. Warto jednak zastanowić się nad kwestią funkcjonalności takich rozwiązań, bowiem kuchnia to serce całego domu i to właśnie w tym pomieszczeniu dzieją się prawdziwe cuda. Stół kuchenny, mimo że powoli ustępuje miejsca wyspom kuchennym bądź po prostu wolnej przestrzeni, to idealny patent na ocieplenie klimatu mieszkania i doskonałe miejsce do wspólnych zabaw, przygotowywania i spożywania rodzinnych posiłków, a niekiedy nawet wygodne i komfortowe miejsce pracy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .