Pages

Banner 468 x 60px

 

środa, 29 maja 2019

Popularne pułapki w umowach kredytowych - nie daj wyprowadzić się w pole

0 komentarze


Występując o kredyt w banku lub instytucji pozabankowej, musimy pamiętać o tym, że jest to ważna decyzja i konsekwencje braku spłaty mogą się za nami ciągnąć latami. Każda osoba powinna wraz z mężem bądź żoną przeanalizować następne lata i plany z nimi związane.

Na kredyty warto również uważać z tego powodu, że mogą one ukrywać sporo pułapek, których z początku możemy nie zauważyć. Trzeba bowiem pamiętać, że bank, od którego będziemy pożyczać pieniądze, nie jest naszym przyjacielem i powiernikiem ważnej tajemnicy, a jedynie naszym chwilowym partnerem przy nawiązywaniu transakcji.

Popularne pułapki, na które warto uważać

Lista pułapek, o których banki głośno nie mówią jest całkiem długa i trzeba mieć się na baczności, by nie dać się złapać na żadną z nich. Umowa kredytowa, którą z reguły otrzymujemy do podpisania, jest często napisana urzędowym słownictwem, które może być nie do końca zrozumiałe przez przeciętnego kowalskiego, który przyszedł wnioskować o kredyt. Warto mieć więc w rodzinie znajomego, który zna się na prawie bądź w razie pytań udać się do radcy prawnego, który może nam udzielić podstawowych informacji.
Do popularnych pułapek należy między innymi oprocentowanie naszego kredytu. Często zapis o nim jest mocno pogmatwany i dużymi literami napisana jest inna wartość, niż ta wydrukowana mniejszymi. Z reguły te mniej widoczne wartości są najbardziej wiążące. Oprocentowanie składa się ze stopy procentowej i marży rynkowej. Warto zapoznać się z niektórymi tajnikami podpisywania umów, gdyż mało kto wie, że marżę można negocjować. Ludzie w Polsce posiadają ogólnie bardzo małą wiedzę na temat prawa i bankowości, dlatego też łatwo jest wplątać przeciętną osobę w nie do końca czystą umowę.

Wypowiedzenie umowy

W tym aspekcie warto również zwrócić uwagę na wszelkie zapiski, które można znaleźć w umowie. Bank często pozostawia sobie furtkę do wypowiedzenia nam umowy z wielu durnych i nieścisłych powodów. Jeśli kwota kredytu o jaką chcemy się starać jest bardzo wysoka, to warto zdecydowanie brać kredyt w dużym banku, który ma dobrą historię na rynku i wielu zadowolonych klientów. Dzięki temu możemy w łatwy sposób uniknąć wszelkich nieczystych zagrywek, które mogą stosować małe i mniej popularne banki. Warto również pamiętać, że osoby pracujące w banku będą dla nas bardzo miłe, gdyż jest to ich praca i takie jest ich zadania. Nie są to jednak nasi przyjaciele i nie możemy ich do końca ufać.
Tego typu osoby dbają również w dużym stopniu o swoją pracę i posadę i często nie mówią nam wszystkiego, gdyż mają do tego prawo. Jak więc widać na potencjalnego kredytobiorcę czeka naprawdę sporo pułapek, o których nie wszyscy nawet słyszeli. Wnioskując o kredyt, musimy być bardzo czujni i tak jak zostało wyżej napisane, warto skorzystać z pomocy radcy prawnego. W większości miast są oni dostępni za darmo i z całą pewnością pomogą nam załatwić pewne nieścisłości i doradzą jak się zachować. Radca prawny jest idealną alternatywą pomocy, gdy nie mamy w rodzinie nikogo, kto zna się na tych kwestiach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .