Pages

Banner 468 x 60px

 

wtorek, 15 października 2019

Dlaczego warto korzystać z warsztatów dla rodziców?

0 komentarze


Większość z obecnie dorosłych ludzi w odpowiednim momencie swojego życia postanawia zostać rodzicami. Dorośli podczas wychowywania swoich pociech zazwyczaj zdają się na instynkt, jednak każdy, kto posiada dzieci, wie, że opieka nad nimi oraz proces ich wychowywania to niekończące się pasmo wyzwań zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci, niezależnie od etapu ich rozwoju.

Dlaczego warto korzystać z warsztatów dla rodziców?

Wyzwania, o których mowa mogą czasem przerosnąć nawet najlepiej przygotowanych opiekunów, na szczęście w dzisiejszych czasach z pomocą przychodzą profesjonalne poradniki i specjalistyczne warsztaty dla rodziców. Zajęcia tego rodzaju to nie tylko skarbnica wiedzy dla każdego ich uczestnika, ale również możliwość spotkania się z innymi rodzicami i wymiany doświadczeń. Jeśli koncentrujemy się na naszym rodzinnym szczęściu i pragniemy nauczyć się jak w efektywny i satysfakcjonujący sposób radzić sobie w najróżniejszych życiowych sytuacjach, to warsztaty dla rodziców będą idealnym wyborem dla nas. Zajęcia pomogą nam stać się rodzicami, jakimi zawsze chcieliśmy być: radosnymi, empatycznymi, pełnymi miłości i zrozumienia.
Jak wybrać najlepsze warsztaty dla rodziców?
Wybierając najlepsze warsztaty dla rodziców, powinniśmy zadać sobie pytanie, nad jakim aspektem naszego życia rodzinnego pragniemy pracować oraz jaką wiedzę chcemy zdobyć. Niezależnie od wieku naszego dziecka możemy wziąć udział w warsztatach, które ułatwią nam komunikację i zrozumienie potrzeb i zachowań naszych dzieci niezależnie od ich wieku. Bycie w ciągłym biegu, stres, mnóstwo obowiązków, to wszystko sprawia, że wybór odpowiedniej ścieżki rodzicielstwa schodzi na dalszy plan, dzieje się tak najczęściej ze względu na brak czasu. Odpowiednio dobrane warsztaty dla rodziców to zbiór przystępnie podanych, najważniejszych informacji i ćwiczeń, które z pewnością szybko zapadną nam w pamięć i sprawią, że nasza droga ku szczęściu rodzinnemu i samodoskonaleniu stanie się znacznie lepsza i łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej. 
Bardzo popularne w ostatnich latach stały się warsztaty NVC. Czym jest NVC? Skrót ten oznacza porozumienie bez przemocy, czyli sposób porozumienia się, w którym przoduje zrozumienie, szacunek i empatia. Ten sposób życia i postrzegania świata wyklucza z relacji międzyludzkich zarówno przemoc fizyczną, jak i tą emocjonalną. NVC cieszy się coraz większym powodzeniem i dla wielu osób staje się życiowym motywem przewodnim nie tylko w relacjach rodzinnych, ale również zawodowych i społecznych. Nurt ten ma na celu nauczyć zarówno rodziców, jak i dzieci jak wyrażać swoje potrzeby oraz jak zaspokajać potrzeby naszych najbliższych w sposób efektywny, dzięki NVC nauczymy się również komunikacji i budowania szczęśliwego życia bez niepotrzebnego oceniania drugiej osoby i jej uczuć oraz potrzeb. Porozumienie bez przemocy idealnie sprawdza się w rodzinach niezależnie od wieku dzieci, to uniwersalne wartości, które sprawiają, że zarówno maluch, jak i nastolatek poczuje się kochany i rozumiany, a ponadto sam nauczy się kochać mądrze i rozumieć uczucia swoich najbliższych.
Porozumienie bez przemocy, warsztaty, czyli dlaczego warto wybrać NVC?
Dlaczego to warsztaty dla rodziców NVC cieszą się tak dużym powodzeniem? Odpowiedź jest prosta, bo są skuteczne! Porozumienie bez przemocy to nie tylko zwykłe warsztaty, to również filozofia życiowa, która pomogła już wielu rodzinom na całym świecie. Warsztaty prowadzone są przez osoby z odpowiednią wiedzą i pasją, ponadto biorąc udział w warsztatach dla rodziców NCV mamy do czynienia z ludźmi, którzy wyznają te same wartości, które przekazują słuchaczom, co pozwala na poczucie się bezpiecznie i pewnie, nawet w gronie nowych osób. Każdy z nas pragnie być kochany, rozumiany, wysłuchany i szczęśliwy, tego samego chcemy dla naszych dzieci. Warto wybrać warsztaty dla rodziców, które skupiają się nie tylko na szczęściu dziecka, ale całej rodziny, ponieważ nie od dziś wiadomo, że szczęśliwi, spełnieni rodzice, to szczęśliwe, spełnione dziecko.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .