Pages

Banner 468 x 60px

 

piątek, 5 lipca 2019

Jak można rozbudować system rekuperacji ?

0 komentarze


Montaż rekuperatora wewnątrz pomieszczeń daje bardzo dużo możliwości. Inwestor może zadbać o właściwą jakość powietrza wewnątrz budynku, a także o komfort tam panujący. Stosując szereg dodatkowych rozwiązań, można zwiększyć wydajność całego systemu rekuperacji. Jakie opcje są do wyboru?


Rekuperator z gruntowym wymiennikiem ciepła 

Gruntowy wymiennik ciepła może pełnić dwie funkcje. Przede wszystkim wstępnie podgrzewa powietrze zimą, a latem schładza powietrze dostające się do domu. Cały proces ogrzewania czy schładzania odbywa się zanim powietrze przedostanie się do rekuperatora. Zimą, gruntowy wymiennik ciepła stanowi ochronę antyzamrożeniową, co będzie w stanie uchronić rekuperator przed zepsuciem. Ten dodatkowy system podnosi także komfort termiczny latem poprzez dodatkowe schładzanie pomieszczeń. Eksploatacja całego systemu jest również znacznie tańsza, jeżeli zostanie on połączony z gruntowym wymiennikiem ciepła. 

 Rekuperator z jednostką chłodzącą 

W systemie wentylacji nawiewno-wywiewnej możliwe jest ustawienie takich parametrów, aby nawiewane do pomieszczeń powietrze było chłodne. Uda się dzięki temu ustawić dogodną temperaturę w domu latem, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Regulacja temperaturą powietrza nawiewanego odbywa się z poziomu panelu dotykowego. Urządzenie montowane jest na rekuperatorze, dzięki czemu jest możliwość sterowania nim. 

Rekuperator z oczyszczaczem i jonizatorem 

Jonizacja katalityczna wpływa pozytywnie na poprawianie jakości powietrza w domu. Jonizator i oczyszczacz montowany jest na kanale nawiewnym systemu wentylacji mechanicznej. Dzięki temu do pomieszczenia nie zostaje dostarczony kurz, pył ani inne zanieczyszczenia. Urządzenie dba również o czystość w samym kanale wentylacyjnym. Nawiewane powietrze jest wzbogacane również o jony ujemne. System pozwala także na usuwanie z powietrza zapachów. 

Rekuperator z wymiennikiem entalpicznym 

Wymiennik entalpiczny zadba o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach. Jest to szczególnie ważne, gdy w domu są małe dzieci lub alergicy. System co prawda nie wytwarza wilgoci samodzielnie, ale wilgoć jest odzyskiwana z powietrza usuwanego z budynku. 
Więcej na ten temat można przeczytać na https://remont.biz.pl/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .