Pages

Banner 468 x 60px

 

czwartek, 20 marca 2014

Antroposkopolog sądowy zrekonstruował twarz z butelki wódki w kształcie czaszki

0 komentarze

Nigel Cockerton, antroposkopolog ze Szkocji, stworzył wspaniałe i przerażające dzieło sztuki, które pokazało jego rzadko spotykane umiejętności. Zamiast rekonstruowania ludzkiej twarzy z kości, podjął próbę rekonstrukcji twarzy z butelki Crystal Head Vodka, której charakterystyczny kształt szklanej czaszki posłużył jako baza pod jego eksperyment.

Na fascynujących choć niepokojących zdjęciach, które Cockerton wysłał do Crystal Head, widzimy Jak przechodził przez kolejne warstwy ludzkiej twarzy od czaszki. Po zamocowaniu kołków oznaczających głębokość skóry/ciała w różnych miejscach, zaczął mocować warstwa po warstwie mięśni twarzy, kończąc na chrząstkach skórze i włosach. Z odrobiną artystycznej samowoli, czaszka stała się uśmiechniętym/śmiejącym się facetem/dziewczyną, i nie ciężko sobie wyobrazić że on czy ona wypili kilka drinków.

Po otrzymaniu zdjęć, Crystal Head Vodka podzieliło się zdjęciami Cockerton’a z ich fanami na Facebook’u. … twarz okazała się mniej więcej anatomicznie poprawna, co oznacza, że ich czaszka może nie być przypadkowa.

Cockerton otrzymał tytuł mistrza antroposkopii od uniwersytetu Dundee. Również trenował i pracował z FBI oficjalnie w Stanach Zjednoczonych aby wykorzystać i udoskonalać swoje rzemiosło.

 (antroposkopia, czyli rekonstrukcja ludzkiej twarzy na podstawie kości czaszki lub zdjęć)0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .