Pages

Banner 468 x 60px

 

piątek, 10 stycznia 2020

Czy masaż biurowy jest dla Ciebie?

0 komentarze
Prowadzisz siedzący tryb życia, spędzając długie godziny w pracy przed komputerem?  Zrelaksowany i doceniony pracownik to gwarancja absolutnego sukcesu całej korporacji, warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z oferty masażu biurowego, wykonywanego w Twoim miejscu pracy.


Masaż biurowy a praca siedząca

Praca w biurze, z pozoru nudna i monotonna, bywa bardzo uciążliwa, szczególnie dla naszego kręgosłupa. Siedzący tryb życia jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zwyrodnień oraz przepuklin, a przy tym sprzyja rozwojowi tkanki tłuszczowej i powoduje zastój mięśni. Wielu z nas spędza przynajmniej 8 godzin w pracy przed komputerem, natomiast po powrocie do domu wolimy zalegać na kanapie przed telewizorem, aniżeli wybrać się na siłownię lub dłuższy i energiczny spacer. Mimo że współcześnie bardzo dużo mówi się o aktywnym spędzaniu wolnego czasu oraz stopniowym wprowadzaniu zdrowych nawyków, wielu z nas omija owe wiadomości szerokim łukiem, by w spokoju móc posiedzieć przy biurku i pograć na komputerze, albo obejrzeć w internecie najnowszy odcinek naszego ulubionego serialu. Jednak skupiając się na siedzącym trybie życia, warto rozpocząć od drobnych zmian, które stopniowo staną się naszymi zdrowymi nawykami. Wielu właścicieli firm decyduje się na coraz bardziej powszechną dzisiaj usługę masażu biurowego, który jest wykonywany przez profesjonalistów właśnie w miejscu pracy. Czy jest to dobre rozwiązanie na drodze do zdrowego trybu życia?

Na czym polega usługa masażu biurowego?

Masaż biurowy to nic innego jak masaż pleców i poszczególnych odcinków kręgosłupa, najbardziej narażonych na przeciążenia podczas pracy siedzącej. Usługodawca oferuje w cenie dojazd do miejsca pracy, po czym rozkłada odpowiednie sprzęty niezbędne do wykonania masażu w wyznaczonym pomieszczeniu. Zwykły, tradycyjny masaż biurowy skupia się na rozluźnieniu napiętych i pokurczonych mięśni, które podczas siedzenia w nieprawidłowej pozycji są narażone na zanik i skurcze. Taka usługa zajmuje około 30 minut i wykonuje się ją bez olejku nawilżającego. Masaż biurowy skierowany jest przede wszystkim do osób, które poświęcają kilka godzin dziennie, pracując przy biurku bądź komputerze i pozwala na rozluźnienie, relaks oraz błogi odpoczynek od codziennych obowiązków służbowych. Dobry i profesjonalny pracodawca wie, jak zadbać o potrzeby i zdrowie swoich pracowników, zatem usługa masażu biurowego może okazać się idealnym pomysłem na system motywacyjny.

Czy warto zdecydować się na regularny masaż biurowy?

Każdy rodzaj masażu wywiera zbawienny wpływ na organizm ludzki i zapobiega rozwijania się hormonu stresu, który niestety jest stałym elementem naszego codziennego życia. Kilkugodzinna praca przed komputerem bywa mocno stresująca, absorbująca i pochłania mnóstwo energii i dużych pokładów cierpliwości, a nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przyczynia się do powstawania zwyrodnień kręgosłupa, a co za tym idzie- intensywnych i długotrwałych bólów pleców. Warto więc zastanowić się nad skorzystaniem z usługi masażu biurowego, który pomoże w rozluźnieniu całego organizmu i zminimalizuje poziom stresu, który w ciągu dnia potrafi osiągnąć bardzo wysoki wskaźnik. Możliwość udania się na krótki, profesjonalny masaż w godzinach pracy jest bardzo dobrym sposobem na pokazanie swojego szacunku do pracowników oraz dbałości o ich komfort fizyczny oraz psychiczny. 30 minut relaksującego masażu biurowego, wykonanego przez wykwalifikowanego masażystę to doskonała forma odpoczynku i możliwość nabrania nowych sił do dalszego działania.

Czy masaż biurowy jest dla Ciebie?

Spędzając długie godziny w pracy przed komputerem, narażasz swój organizm nie tylko na uciążliwe bóle pleców, ale również zmęczenie, które jest jednym z najbardziej negatywnych i paraliżujących skutków długotrwałego wysiłku psychicznego. Nawet, jeśli nie odczuwasz żadnych bóli w okolicach kręgosłupa, warto spróbować masażu biurowego, który w ciągu 30 minut postawi Cię na nogi i sprawi, że poczujesz się o niebo lepiej, niż wcześniej. Odejdzie zmęczenie, zdenerwowanie, a stres ustąpi miejsca nowym pokładom energii i chęci do życia, a przy tym większy się Twoja efektywność i wydajność. Zrelaksowany i doceniony pracownik to klucz do sukcesu całej firmy, dlatego też warto zadbać o system motywacyjny i udowodnić przy tym swoją troskę o zdrowie fizyczne i psychiczne swoich pracowników.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .