Pages

Banner 468 x 60px

 

środa, 30 października 2019

Systemy nawadniające ogród Warszawa, Piaseczno i okolice

0 komentarze


Systemy nawadniające ogród Warszawa, Piaseczno i okolice. Jak założyć system nawadniający i jak z niego korzystać? Dowiedz się więcej.


Systemy nawadniające ogród Warszawa, Piaseczno i okolice


Chciałbyś mieć ogród tętniący życiem od wczesnej wiosny do późnej jesieni bez biegania z konewką i szlauchem? Kochasz czuć soczysty i miękki trawnik pod stopami? Chcesz go utrzymać w dobrym stanie przez cały sezon? Marzysz o gęstym, dostojnym żywopłocie, który uchroni Cię przed ciekawskim spojrzeniem sąsiadów? Rozwiązanie jest proste: montaż profesjonalnego systemu nawadniania ogrodu. 


Automatyczny system nawadniania zieleni w ogrodzie to wiele korzyści. Nie musisz wstawać o poranku, by jeszcze przed wschodem słońca podlać rabaty... Nie musisz także pędzić po pracy by nawodnić pomidory. Wszystkie wakacyjne weekendy masz wolne! Twojej zieleni nie straszna będzie nawet największa susza! Dobrze nawodniony ogród i trawnik to także gwarancja unikatowego mikroklimatu w Twoim otoczeniu. Automatycznie skonfigurowane urządzenie co do minuty podleje zieleń oszczędzając nie tylko Twój czas ale i pieniądze. Profesjonalne marki, jakich używamy w montażu – Rain Bird i Hunter – zużywają optymalną dawkę wody oraz energii. Wyposażone zostały w czujnik deszczu, który wyłącza urządzenie kiedy woda kapie z nieba. 

Jakie urządzenie do nawadniania wybrać?


Kojarzysz automatyczne zraszacze w amerykańskich serialach? Potrafią zrobić psikus, kiedy obrywasz przypadkiem wodą. Na szczęście zraszacze, to nie jedyne rozwiązanie. O ile zraszacze ogrodowe sprawdzają się na dużych powierzchniach, mogą być dość uciążliwe w niewielkim ogródku. Ważne jest zatem, aby przemyśleć kwestie techniczne urządzeń końcowych. Na rynku dostępne są wyżej wspomniane zraszacze o różnym zasięgu, zraszacze rotacyjne, deszczownice, czy tak zwane kroplowniki. Warto w związku z tym przemyśleć rozmieszczenie oraz dobór urządzeń.

Jakie rozwiązania warto zastosować?
  • niewielkie trawniki przydomowe, rabaty ogrodowe, grządki warzywne i owocowe: do podlewania takich miejsc sprawdzą się doskonale zraszacze rotacyjne i impaktowe. Do precyzyjnego podlewania niewielkich powierzchni świetnie sprawdzą się także głowice spray'owe. Idealne także do stosowania do upraw pod folią.
  • krzewy, klomby, żywopłoty, zielone ogrodzenia: precyzja ma znaczenie, tutaj sprawdzi się najlepiej montaż linii kroplującej. 

Jak zagospodarować i założyć instalację systemu nawadniania w ogrodzie?


Aby podlewanie było optymalne i skuteczne należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest źródło wody. Kolejnym ciśnienie i ostatnim sam przepływ wody. Należy także szczegółowo rozplanować rozłożenie węży skraplających na działce. Jeśli masz problem z wyliczeniem potrzebnej ilości materiału do montażu instalacji, ekipa Majewski-ogrody.pl zrobi to chętnie za Ciebie. W sekcji SYSTEMY NAWADNIANIA opisaliśmy dokładnie jak dokonujemy pomiaru. Jeśli zlecisz nam założenie instalacji na Twojej posesji wykonamy bezpłatnej wyceny całej instalacji.

Ciekawostka: czy wiesz, że automatyczne podlewanie ogrodów i upraw jest w Polsce coraz powszechniejsze? Wodę możesz czerpać z dowolnego ujęcia. Coraz więcej rolników sięga po tego typu rozwiązania. Mamy także dużo zleceń montażu w domach prywatnych zwłaszcza na działkach za miastem. 

Budowa systemu nawadniania - część praktyczna


Wydawałoby się, że najtrudniejsze za nami. Mając gotowy plan i zakupiony towar musimy przystąpić do pracy fizycznej. Najbardziej czasochłonnym zadaniem jest wykopanie odpowiednio głębokich dołków na rury oraz zawory. Po wykopaniu odpowiednich rowków, należy ułożyć instalację, spoić zawory. Pamiętaj, aby ją wcześniej przepłukać. Jeśli montujesz listwy kroplujące możesz je ułożyć bezpośrednio przy pniach drzewek. Naszym Klientom oferujemy także kroplowniki, które można zakopać w sąsiedztwie korzeni rośliny - zapewnia to mniejsza utratę wody i precyzyjne podlewanie. 

Żyjemy dzisiaj szybko. Zamiast ręcznie podlewać swój ogród możesz zająć się na spokojnie innymi obowiązkami lub relaksem, obserwując rozkwitające pąki róż. Jeśli chcesz oszczędzić jeszcze więcej czasu i pieniędzy, zleć założenie profesjonalnej instalacji nawadniającej od A do Z naszej ekipie!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .