Pages

Banner 468 x 60px

 

środa, 30 października 2019

Naturalne nawożenie roślin wokół domu - bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich

0 komentarze


Naturalne nawożenie roślin wokół domu - bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich. Kava - wybierz w pełni organiczne nawozy. Idealne do warzyw, owoców oraz kwiatów. Bądź eko!


Żyjemy w dobie powszechnej chemizacji pożywienia i stosowania wysoce toksycznych substancji nawożących. Liczy się tanio i szybko, co najczęściej nie idzie w parze ze zdrowo i bez szkody dla organizmów żywych. 
Substancji chemicznych używa się już na wstępie hodowli roślin, do zaprawiania nasion uprawnych. Idąc przez kolejne etapy wzrostu warzyw i owoców stosuje się sztuczne nawozy oraz środki ochrony roślin, które nie są obojętne dla roślin i ludzi. Kava oferuje kompleksowy zestaw  ekologicznych i naturalnych nawozów do uprawy i hodowli roślin.

Myśl ekologicznie, otrzymasz w zamian zdrowie

Bez względu na to, czy uprawiasz pomidory na parapecie swojego okna, czy założyłeś mini plantację truskawek na balkonie. Prędzej czy później staniesz przed wyzwaniem - czym skutecznie nawozić swoje rośliny. Jeśli liczy się dla Ciebie zdrowie i stawiasz na naturalne rozwiązania możesz próbować tworzyć swoje własne nawozy. Możesz także postawić na sprawdzone, gotowe produkty. Naturalne nawozy Kava, posiadają wiele pozytywnych opinii, między innymi Instytutu Ochrony Środowiska w Warszawie.
W zgodzie z naturą. Bezpieczne dla środowiska oraz ludzi, zapewnią roślinom w Twoim domu odpowiednie nawożenie cały rok. Wytwarzane z czystych łusek kawy, pełne składników mineralnych. Długotrwałe działanie, bez szkody dla gleby i Twojego zdrowia. 
Zalety nawozów Kava:
wytwarzany w naturalny sposób, wyłącznie z czystych łusek kawy 
nawóz jest w pełni biodegradowalny 
nie zanieczyszcza gleby oraz Twojego środowiska - jest ekologiczny! 
posiada przyjemny zapach 
zapewnia długofalowe działanie poprzez powolny rozkład składników 

Kiedy zacząć nawozić glebę?

Nawóz naturalny posiada jeden mankament, potrzebuje trochę więcej czasu do rozłożenia się w glebie niż nawozy syntetyczne. Wydłużony czas oczekiwania na jego rozpuszczenie rekompensuje całkowicie fakt, że nawozi rośliny na dłużej. Gleba jest żyzna, dodatkowe nawożenie możesz poczynić dopiero za miesiąc. Wracając jednak do sytuacji, w której powinieneś po raz pierwszy dokonać nawożenia; zrób to wraz z posadzeniem swoich roślin.
Jeśli posiadasz uprawy balkonowe, możesz od razu wymieszać granulowany nawóz z ziemią i rozłożyć go w doniczkach. Zanim młode sadzonki będą gotowe, by wystawić je na zewnątrz, nawóz będzie już solidnie pracował z wcześniej zaprawionym podłożem. Młode roślinki rozwijać się będą w korzystnym środowisku, mając wszystko czego im potrzeba do doskonałego wzrostu!

Naturalne nawozy do stosowania nie tylko w domu ale i w ogrodzie

Jeśli kochasz tworzyć piękno wokół swojego domu, wiesz jak ważne jest dostarczanie składników mineralnych trawie i przydomowym krzewom. Wiesz w czym tkwi sekret pięknych barw hortensji? A może zastanawiałeś się kiedyś dlaczego magnolie za płotem obok zakwitają pięknym różem ciesząc oko wczesną wiosną? To właśnie dobrze dobrany nawóz podany roślinie w odpowiednim momencie. Jeśli chciałbyś, aby i Twoja trawa rosła żyzna, miękka i zielona koniecznie nawoź ją regularnie co roku używając do tej czynności najlepiej naturalnych nawozów, które zapewnią najlepszy wzrost zielonym źdźbłom.  

Uprawa roślin w mieszkaniu

Kiedy piszemy o nawożeniu roślin nie możemy zapominać o tych, które mamy w mieszkaniach. Aby juki i draceny wzrastały gęste i bujne potrzebują przestrzeni, światła... i odpowiedniego nawozu. Jeśli ukochany bluszcz przestał się rozrastać i już nie chce się piąć - potrzebuje więcej składników mineralnych. Stosując bezpieczne, naturalne nawożenie organiczne masz pewność, że Twoja przestrzeń wolna jest od niebezpiecznych substancji. Masz gwarancję, ze dziecko czy zwierzę grzebiące w doniczce z kwiatem jest bezpieczne i nie zagraża mu żadna substancja chemiczna. Twoje kwiaty, będą wdzięcznie prezentować zielone atuty, a te kwitnące wybuchną mocą koloru i zapachu ciesząc oko przez cały rok.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .