Pages

Banner 468 x 60px

 

środa, 30 października 2019

Jak dobrać siłownik do bramy garażowej?

0 komentarze


Wybór bramy garażowej powinien być dokładnie przemyślany. Brama nie może przecież zajmować zbyt dużo miejsca, ponieważ właściciel powinien mieć swobodny dostęp do garażu czy też na całą posesję. Bez względu na to, czy wybrałeś bramę skrzydłową, czy przesuwną, warto pomyśleć o jej zautomatyzowaniu.

Jak dobrać siłownik do bramy garażowej?

Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić dużo czasu w ciągu dnia, ale też zwiększy bezpieczeństwo działki i samochodu. W ofercie wielu sklepów znajduje się automatyka bram garażowych, a także rolet i żaluzji. Z katalogu trzeba więc wybrać siłownik, który okaże się najbardziej odpowiedni dla danej bramy oraz będzie w stanie spełnić oczekiwania swojego właściciela. Wybór automatyki bram skrzydłowych, przesuwnych i segmentowych powinien być uzależniony od wielu czynników. Mimo tego, podjęcie decyzji nie jest szczególnie trudne. Wystarczy dokładnie zapoznać się z tematem, co pozwoli na wybór siłownika niemalże idealnego.

Częstotliwość otwierania bramy

Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze siłownika powinno być określenie, jak często w ciągu dnia brama będzie otwierana. Pomoże to w dobraniu siłownika, który biorąc pod uwagę częstotliwość używania bramy wjazdowej, może być mniej lub bardziej wytrzymały. Właściciele posesji prywatnych nie powinni martwić się na zapas, większość siłowników prawdopodobnie sprosta ich oczekiwaniom. Jeśli jednak wjazd będzie użytkowany przez więcej rodzin niż jedną, wtedy trzeba zdawać sobie sprawę, że w automatykę bramy skrzydłowej będzie trzeba zainwestować nieco większe pieniądze. Przy rozważeniu tej kwestii warto zastanowić się nad tym, ile pilotów ma obsługiwać brama. To także może determinować cenę jej siłownika. Istnieją piloty z kodem stałym lub zmiennym. Oba warianty są często wybierane przez klientów, jednak to szyfr, który można zmienić, jest bezpieczniejszym wyjściem. Mamy wtedy pewność, że kod będzie ciężko skopiować, co także jest dodatkowym zabezpieczeniem posesji.

Automatyka bramy garażowej dobrana do jej wielkości

Perfekcyjny siłownik to taki, który będzie wytrzymały i funkcjonalny. Aby jednak prawidłowo odgrywał swoją rolę, musi być także odpowiednio dopasowany. Przy doborze automatyki bramy garażowej bardzo ważna jest jej waga. To ona decyduje o tym, jak bardzo wytrzymały musi być siłownik. Szczęśliwie dla właścicieli bram, siłowniki bardzo często są w stanie wytrzymać większy ciężar niż bram dostępnych na rynku. Tak jak przy każdym zakupie, dobrze jest zwrócić także uwagę na cenę siłowników. Automatyka bram garażowych nie jest czymś, za co należy przepłacać. Aby uniknąć nadszarpnięcia budżetu, dobrze jest więc dokładnie przemyśleć, jakie funkcje ma pełnić siłownik i czy rzeczywiście potrzebny jest nam ten z najwyższej półki. Nie należy jednak decydować się na produkty tajemniczych marek. Nieznane nam nazwy firm mogą sugerować niezbyt staranne wykonanie oraz problemy z montażem siłowników, które często przekonują do siebie ludzi swoją niższą ceną.

Montaż automatyki bramy skrzydłowej i przesuwnej

Warunkiem, który musi zostać spełniony, aby brama działała bez zarzutu, jest bezbłędny montaż siłownika. Nie wystarczy dopasowanie automatyki bram garażowych do potrzeb użytkownika, jego długość i odległość mocować od zawiasów także powinny być brane pod uwagę przy kupnie siłownika. Automatyka bram skrzydłowych i przesuwnych nie jest skomplikowana, jednak najlepiej jej montaż zostawić specjalistom. Zadbają oni o prawidłowe funkcjonowanie mechanizmu, co może się przyczynić do jego dłuższej żywotności. W różnych przypadkach inne siłowniki mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem, nie warto więc kierować się opinią znajomych. Lepiej udać się do sklepu, którego personel chętnie doradzi, który napęd będzie doskonały do danej bramy i panujących wokół warunków. Zakup automatyki bramy garażowej nie powinien więc być spontaniczną decyzją. Ważne, aby nabycie siłownika poprzedzało rozeznanie właściciela na temat bram i ich napędów. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemności, które może spowodować złe dobranie siłownika.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .