Pages

Banner 468 x 60px

 

środa, 30 października 2019

Czym jest Arteterapia?

0 komentarze


Wiele osób zastanawia się, co kryje się pod tajemniczym pojęciem, jakim jest arteterapia. Arteterapia to terapia, podczas której człowiek, który się jej poddaje wykorzystuje powstawanie procesów twórczych, w celu poprawy swojego samopoczucia, zarówno psychicznego, jak i fizycznego.


Czym jest Arteterapia?

Arteterapia to coraz częściej wybierana forma terapii, ponieważ pomaga się otworzyć nawet najbardziej nieśmiałym osobom, wszystko to za sprawą nieszablonowego podejścia, które zakłada wyrażanie swoich emocji za pomocą sztuki, co dla wielu osób okazuje się nieco łatwiejszą i bardziej przystępną formą terapii niż osobiste zwierzenia. Arteterapia pomóc osobie w każdym wieku podczas osobistych zmagań z problemami, z którymi inne rodzaje terapii sobie nie poradziły, ale również jest wspaniałym sposobem na pracę nad sobą, poprawę samooceny oraz zdolności do radzenia sobie podczas nawiązywania nowych znajomości, czy kontynuowania starych w zadowalający dla obu stron sposób. Możliwości, jakie daje połączenie terapii i sztuki są naprawdę ogromne, dlatego warto zagłębić się w ten temat, jeśli wciąż szukamy rodzaju terapii odpowiadającej naszym preferencjom.

Arteterapia, jako psychoterapia w Warszawie, dla kogo?

Terapia i leczenie swoich mankamentów duchowych, czy szukanie wsparcia u specjalisty w trakcie ciężkich chwil już dawno przestało być tematem tabu. Psychoterapia w Warszawie i innych większych miastach jest czymś ogólnodostępnym, dlatego podczas wybierania terapeuty warto zastanowić się, czego oczekujemy od samej terapii i jaki sposób jej prowadzenia będzie dla nas najbardziej przystępny, a przy tym odniesie oczekiwane rezultaty. Doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób okazuje się arteterapia. Do kogo skierowany jest ten rodzaj terapii? Praktycznie do każdego. Arteterapia pomaga zarówno dzieciom, jak i nastolatkom, dorosłym, czy seniorom, ponieważ nie trzyma się ona sztywnych ram i można ją dopasować do wieku oraz problemu, z jakim mierzy się osoba uczestnicząca w zajęciach terapeutycznych. Arteterapia będzie idealnym wyborem dla osób, które mierzą się z brakiem pewności siebie, lękiem, stresem, uzależnieniami, czy problemami z depresją. Arteterapeuci pracują zarówno z pojedynczymi osobami, jak i z parami, które potrzebują wsparcia terapeuty w swoim związku oraz z większymi grupami w szkołach, ośrodkach, czy organizacjach społecznych. Wiele osób zastanawia się, czy terapia przyniesie skutek, jeśli jej uczestnicy nie posiadają zdolności artystycznych na wysokim poziomie, jednak sam proces terapeutyczny podczas arteterapii nie polega na wartości artystycznej tworzonych prac, lecz na odnalezieniu związku między sposobem, w jaki wykonana została praca a stanem duchowym osoby, która ją wykonała. Jeśli więc poszukujemy psychoterapii w Warszawie lub innym mieście doskonałym wyborem dla nas bądź naszych bliskich może okazać się właśnie arteterapia.

Czego spodziewać się po arteterapii?

Wiele osób zastanawia się czego oczekiwać podczas wizyty u terapeuty prowadzącego naszą arteterapię. Pierwsza wizyta nie odbiega od tej u tradycyjnego terapeuty, to czas na wzajemne poznanie się oraz przedstawienie problemów, które skłoniły nas do wizyty u terapeuty. Podczas pierwszej wizyty dowiemy się również jaki zakres działań obejmuje terapia w wybranym przez nas gabinecie, co może nam zaoferować sam terapeuta oraz czego możemy się spodziewać podczas uczestnictwa w zajęciach, czy w jaki sposób będą one prowadzone. Sama arteterapia polega na tworzeniu najróżniejszych prac artystycznych, których tematykę ustalamy przy współpracy z naszym terapeutą. Podczas tworzenia pracy działamy w pełnym skupieniu, aby potem podzielić się z terapeutą przemyśleniami, które wystąpiły w trakcie jej tworzenia, czy samymi odczuciami dotyczącymi procesu jej powstawania. Arteterapia opiera się na wyrażaniu siebie i swoich emocji, wspomnień, czy ciężkich przeżyć za pomocą sztuki, dla wielu osób to przystępniejsza forma niż rozmowa, która często okazuje się zbyt trudna, szczególnie na początku terapii. Psychoterapia w Warszawie i innych miastach daje nam wiele najróżniejszych możliwości dotyczących metod terapeutycznych. Forma terapii, jaką jest arteterapia, pomaga odkryć i zrozumieć siebie oraz swoje potrzeby, czy wewnętrzne problemy, z których nie zdawaliśmy sobie sprawy.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .