Pages

Banner 468 x 60px

 

czwartek, 29 sierpnia 2019

Ogrodzenie idealne do montażu

0 komentarzeCzy montaż ogrodzenia można wykonać samodzielnie? Jak się do niego przygotować i jakich materiałów użyć, by prezentowało się elegancko, było wytrzymałe i służyło wiele lat? Prostym i ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż ogrodzenia wykonanego z gotowych paneli. To elegancka alternatywa wobec dużo mniej trwałych i nieestetycznych płotów wykonanych z siatki.


Panele ogrodzeniowe - dlaczego warto?
Montaż ogrodzenia wykonanego z gotowych paneli nie wymaga skomplikowanych prac ani wielu materiałów budowlanych. Fachowcy są w stanie postawić je w 1-2 dni, ale z powodzeniem można też spróbować zbudować takie ogrodzenie samodzielnie.
Największą zaletą paneli jest ich dostępność oraz łatwość jeśli chodzi o montaż ogrodzenia. Tego rodzaju produkty możemy zakupić w sklepie lub bezpośrednio od producenta w postaci gotowych do złożenia elementów. Na zestaw ogrodzeniowy składają się panele, słupki i wsporniki oraz elementy mocujące. Różnorodność kolorów, wzorów i rozmiarów sprawia, że dopasowanie ogrodzenia do wymagań i oczekiwań właścicieli posesji jest bardzo proste. Przed wyborem określonego materiału i rodzaju ogrodzenia należy upewnić się, jakie obostrzenia dotyczące wyglądu i wysokości płotu zawiera plan zagospodarowania terenu. Ważne też, by ogrodzenie, które planujemy postawić, wpisywało się w architekturę otoczenia. Równie łatwo dobrać też pasujące do zestawu ogrodzeniowego bramy i furtki. Gotowe panele ogrodzeniowe są znacznie trwalsze od odchodzących do lamusa siatek ogrodzeniowych, dobrze chronią posesję przed nieproszonymi gośćmi oraz są odporne na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne. Będą służyć swoim właścicielom przez wiele lat.
Montaż ogrodzenia - szybko i łatwo
Do instalacji ogrodzenia panelowego nie potrzeba dużego doświadczenia. Można ją wykonać samodzielnie lub powierzyć tę czynność wyspecjalizowanym fachowcom, którzy wykonają pracę w kilka godzin. Trzeba też dokładnie zmierzyć działkę i zdecydować o wysokości płotu. Montaż ogrodzenia należy rozpocząć od osadzenia w ziemi słupków. Słupki można zamontować na gotowych podmurówkach lub wkopać w ziemię. Tę procedurę zaczynamy od instalacji słupków początkowych i narożnych. Należy też pamiętać o zachowaniu między nimi odpowiednich odstępów. Kolejnym etapem jest montaż paneli, który wykonuje się przy użyciu dedykowanych obejm, złączek i śrub. Pamiętajmy też, że podczas montażu część paneli będzie wymagała przycięcia.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .