Pages

Banner 468 x 60px

 

czwartek, 11 kwietnia 2019

Carsharing zamiast własnego pojazdu – czy to się opłaca?

0 komentarze


Każdy kierowca wie, że roczne utrzymanie pojazdu kosztuje setki złotych. Alternatywą dla własnego samochodu jest carsharing. Wypożyczając auto na minuty, zapłacisz jedynie za czas jego użytkowania. Sprawdzamy, komu najbardziej opłaca się carsharing.


Jak działa carsharing?
Carsharing to usługa polegająca na wynajmie pojazdów na minuty. W odróżnieniu od wypożyczalni aut, operator floty oferuje samochody znajdujące się w różnych lokalizacjach – ich odbiór nie odbywa się w siedzibie firmy. To duże ułatwienie z punktu widzenia kierowców, bo mogą skorzystać z pojazdu znajdującego się w dogodnej dla nich lokalizacji.
W Polsce carsharing to wciąż nowość, ale liczba użytkowników rośnie z roku na rok. Głównym powodem jest cena usługi. W modelu carsharing kierowca płaci jedynie wówczas, gdy faktycznie korzysta z pojazdu.
Kiedy będzie Ci się opłacać carsharing?
Mimo że carsharing ma zwolenników na całym świecie, to nie można powiedzieć, że to rozwiązanie dla wszystkich. Korzystanie z pojazdów na minuty opłaca się przede wszystkim tym kierowcom, potrzebują samochodu jedynie sporadycznie. Według specjalistów carsharing jest tańszy niż korzystanie z własnego pojazdu, gdy liczba przejechanych miesięcznie kilometrów jest mniejsza niż 500 przy średniej prędkości 40 km/h[1].
Od czasu do czasu potrzebujesz samochodu, aby zrobić większe zakupy? Dysponujesz autem, ale zdarza się, że przydałoby się drugie? W takich sytuacjach carsharing jest tańszy niż korzystanie z taksówek, Ubera czy wypożyczalni pojazdów.
Carsharing – co w pakiecie?
Aby samochody na minuty były atrakcyjną alternatywą dla taksówek czy wypożyczalni pojazdów, operatorzy floty proponują szereg udogodnień:
  • samochody są rozlokowane w różnych częściach miasta, dzięki czemu dotarcie do nich nie sprawia kłopotu,
  • pojazdy są zawsze czyste i przygotowane do drogi, a klienci mogą wybierać wśród nowoczesnych modeli – przykładowo firma Panek CarSharing w swojej bazie ma Toyotę Yaris Hybrid, Toyotę Corollę i Smarty Elektryczne,
  • bezpłatne miejsca postojowe – kierowcy korzystający z oferty Panek CarSharing mogą skorzystać ze specjalnych miejsc postojowych na terenie m.in. Empark Mokotów Business Park i Lublin Airport.
Chcesz poznać pozostałe korzyści płynące z korzystania z aut na minuty? Pobierz na swojego smartfona aplikację, która pozwoli Ci wypożyczać auta na minuty oferowane przez firmę Panek. Aplikację znajdziesz w sklepach App Store i Google Play.
[1] Car sharing zamiast własnego samochodu. Zobacz, ile zaoszczędzisz, www.money.pl (dostęp 15.03.2019).


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .