Pages

Banner 468 x 60px

 

poniedziałek, 18 marca 2019

Wietnam wycieczka objazdowa- niezapomniana przygoda twojego życia

0 komentarze


Z czym kojarzy nam się Wietnam? Czy od razu w umyśle pojawia nam się piękny kwiat lotosu? A może Wietnam kojarzy nam się z oryginalnymi stożkowymi kapeluszami, które są chętnie noszone przez jego mieszkańców? Wiele osób wie jednak jedynie, że jest to kraj w Azji południowej. Wietnam oraz jego okolice oferują nam tak wiele przeżyć, oraz atrakcji, że warto wybrać się tam ze starannie zaplanowaną wycieczką objazdową, aby mieć gwarancję z nasza podróż będzie bezpieczna oraz w pełni nas usatysfakcjonuje.

Delta Mekongu

Jest to bardzo znane miejsce w Wietnamie Południowym i zdecydowanie warte odwiedzenia. Wietnam wycieczka objazdowa oferuję nam zwiedzenie tej malowniczej rzeki, która tworzy labirynt złożony z kanałów i jezior. Między rzeką znajdują się małe wysepki, na których mieszkają ludzie. Jaki jest główny środek transportu? Podobnie jak w naszej europejskiej Wenecji, większość posługuję się wyłącznie łodziami. Woda rzeki Mekongu ma głęboki brązowy kolor, powodem tego może być piasek oraz żwir, który osadzony jest na dnie. Ogromne wrażenie robi możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców. W miejscowości Cai Be znajduję się market, gdzie można zasmakować tutejszej kultury i zaopatrzyć się w owoce tropikalne, których jeszcze nigdy nie próbowaliśmy.

Luang Prabang

Jest jednym z najpiękniejszych miast w Indochinach. Architektura tradycja jest tu połączona z francuska, co tworzy interesującą kolonialną atmosferę tego miasteczka. Spacer ulicami Luang Prabang jest bardzo uroczy, możemy podziwiać piękne stare, ale zadbane domy. Co jeszcze jest wyjątkowego w tym mieście? Możemy tu mieć jedyną okazję, aby zobacz wyjątkowy rytuał wręczania jałmużny przez mieszkańców miasta dla mnichów ubranych w tradycyjne pomarańczowe stroje. Zazwyczaj ma to miejsce o świcie i jest naprawdę niesamowitym przeżyciem. Wietnam wycieczka objazdowa oferuje nam nawet wzięcie udziału w tej ceremonii. Prawie każda większa miejscowość ma swoje targowisko. Tak jest i w tym przypadku. Targ w Luang Prabang przybliży nam tutejszą kuchnię oraz kulturę. Możemy znaleźć tutaj takie specyfiki jak: smażony szczur lub nietoperz oraz cały wybór owadów smażonych bądź panierowanych. Nie musimy się jednak obawiać, każdy znajdzie coś dla siebie, możemy tu dostać kurczaka w interesującym sosie albo świeżą rybę. Podczas zwiedzania Luang Prabang, będziemy mogli podziwiać pięknie ozdobione buddyjskie świątynie oraz klasztory.

Angkor Wat

Wiele osób przyzna, że jest to jedno z najpiękniejszym miejsc na świecie oraz obowiązkowy element każdej wycieczki. Jest to połączenie dzikiej przyrody wraz z kompleksem 5 monumentalnych świątyń. Otoczonene są one ogromną fosą, co nadaje jeszcze bardziej niezwykłego wyglądu. Mury świątyni wypełnione są scenami z ważnych historycznych wydarzeń oraz są pełne twarzy i osób- zdobienia robią wrażenie. W miejscu centralnym możemy podziwiać posąg Wiszny z ośmioma ramionami. Niezwykłym przeżyciem jest wschód słońca w tym miejscu, na zawsze zostanie nam w pamięci. Zwiedzając świątynie nigdy nie będziemy sami,znajdziemy wierne towarzystwo w postaci małp, które możemy spotkać na każdym kroku.

Phnom Penh

Jest to urokliwa stolica Kambodży, która ma wiele do zaoferowania. Do głównych atrakcji należy między innymi Pałac Królewski. Wyróżnia się on porządkiem i schludnością co zdecydowanie odróżnia go od okolicy. Piękne, zadbane żywopłoty oraz przystrzyżona trawa to wizytówka tego pięknego miejsca. Możemy zobaczyć tu tradycyjne khmerskie tańce. Turystów w to miejsce przyciąga Srebrna Pagoda, pokryta wewnątrz grubym dywanem. Aby tu wejść, trzeba koniecznie zdjąć buty. Budynki wyróżnia przepych, możemy tu znaleźć złote oraz kryształowe posągi Buddy. Miłośnicy kultury z chęcią zwiedzą Muzeum Narodowe, w którym można obejrzeć cenne dzieła sztuki dynastii Khmerów.

Te oraz wiele innych atrakcji zostały zaplanowane podczas interesującej wycieczki objazdowej po Wietnamie, oraz jego okolicach. Dzięki wycieczce zorganizowanej możemy poznać te niezwykłe i odległe tereny w jak najlepszym stopniu, doskonale wykorzystując czas. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .