Pages

Banner 468 x 60px

 

piątek, 7 lutego 2014

Wybrzeża przed i po niesamowitych ruchach wody na fotografiach Michaela Martena

0 komentarze
Pływy morskie, regularne i powtarzające się podnoszenie i opadanie poziomu wody w morzu, są prawie niewidoczne nad Bałtykiem. Jednak na wybrzeżach Wielkiej Brytanii różnice pomiędzy maksymalną wysokością wody podczas przypływu a minimalną podczas odpływu sięgają nawet kilkunastu metrów.

To zjawisko od ponad 10 lat fascynuje fotografa Michaela Martena, który wykonuje zdjęcia "przed i po" na wszystkich wybrzeżach Wielkiej Brytanii tworząc znakomity projekt fotograficzny "Sea Change".

Tworzone przez fotografa dyptyki pokazują wybrzeża przed i po niesamowitych ruchach wody, każde z dwóch ujęć jest wykonywane dokładnie w tym samym miejscu, przeważnie w odstępie czasu wynoszącym od sześciu do ośmiu godzin.
Gdy na jednej z fotografii widzimy zrelaksowanych plażowiczów, za moment na kolejnym ujęciu w tym samym miejscu widzimy bezmiar morza. Zdjęcia zachwycają magią pływów morskich, ale budzą też niepokój - ludzie, którzy wypełniali plaże w czasie odpływu wydają się nadal tam być w czasie przypływu, niewidoczni na swoich miejscach, połknięci przez morze.
 Michael Marten pokazuje nam potęgę natury, kiedy poziom morza, linia brzegowa, plaże tracą swój sens jako stałe punkty odniesienia. W cyklu "Sea Change" widać ogromny dysonans między spokojnym a złowieszczym morzem.
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © Regulamin .