Banner 468 x 60px

 

środa, 14 listopada 2018

Salon wróżb w Olsztynie. Historia tarota

0 komentarze

 Tarot od wieków fascynuje i budzi kontrowersje. Karty uznawane są za mistyczne i tajemnicze, co wiąże się z tym, że ich pochodzenie nie do końca jest jasne.

Pomimo tego, że najstarsze zachowane talie Tarota pochodzą z 1450 roku, to wielu okultystów doszukiwało się początków Tarota już w starożytnym Egipcie, uważając go za Księgę Thotha, zawierającą wiedzę tajemną daną człowiekowi przez boga. Pierwsze talie Tarota przeznaczone głównie do gry liczyły sobie 86 kart (talia Viscontich Cary-Yale).

Współczesna talia Tarota składa się z 78 kart – na każdej z nich widnieje zupełnie inny symbol posiadający ukryte znaczenie. Wróżka Olsztyn Talia dzieli się na Wielkie Arkana i Małe Arkana. Pierwsze z nich, czyli 22 karty mogą być interpretowane jako sytuacje, których ludzie doświadczają w swojej życiowej wędrówce - są bardziej wymowne, a ich przekaz jest znacznie silniejszy. Z kolei Małe Arkana stanowią tzw. karty uzupełniające, wśród których rozróżniamy buławy, miecze, denary i kielichy - odpowiadające żywiołom i znakom zodiaku. Buławy symbolizują energię, odwagę i męskość, odpowiadają żywiołowi ognia, a tym samym reprezentują trzy znaki zodiaku – Barana, Lwa i Strzelca.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and