Banner 468 x 60px

 

poniedziałek, 5 listopada 2018

Przygotowanie fotografii produktowej

0 komentarze


Działalność handlowa w coraz większym stopniu przenosi się do sfery wirtualnej. Internet i działające na niej platformy sprzedażowe dają możliwość zwiększenia kręgu zainteresowanych produktem klientów.

Jak jednak sprawić, aby zauważono wyrób w takim natłoku informacji z różnych firm. Dobrym rozwiązaniem jest profesjonalna fotografia produktowa.


Dobre zdjęcie wyrobu w internecie


Zdjęcie przeznaczone do promocji sprzedaży wyrobu musi być wykonane z dbałością o szczegóły. Powinno mieć możliwość łatwej edycji w komputerze. Chodzi tu o zmianę koloru tła lub dodanie znaków graficznych utrudniających kradzież zdjęcia z zasobów strony internetowej. Dobrze wyposażone studio fotograficzne powinno świadczyć usługi w takim zakresie. Potrzebne są namioty bezcieniowe i inne akcesoria fotograficzne ułatwiające wykonanie zdjęcia podkreślającego zalety produktu. W zależności od kolorystyki można stosować białe lub lustrzane tła fotograficzne.

Uzyskanie ostrości przy tak bliskich kadrach zapewniają obiektywy do aparatów pozwalające na zdjęcia w dużym powiększeniu. Przełoży się to na jakość zdjęć i duże możliwości późniejszej obróbki cyfrowej. Same obiektywy są wymienne, więc można dopasować je do warunków panujących w studiu fotograficznym.


Odpowiednie oświetlenie


Przy sesjach fotografii produktowej dużą rolę odgrywa światło i jego barwa. Monitory mogą przekłamywać kolory, więc powinniśmy wybrać uniwersalne oświetlenie łączące zalety barwy zimnej i ciepłej. Tak doświetlony przedmiot w kadrze będzie prezentował się bardzo pozytywnie oraz wzbudzi u potencjalnego klienta chęć zakupu. Lampy fotograficzne powinny mieć możliwość regulacji kierunku światła. Dobrym rozwiązaniem są materiały rozpraszające światło w pomieszczeniu, aby nie było efektów cienia podczas wykonywania zdjęć. Można zastosować również oświetlenie z kilku lamp jednocześnie, aby na bieżąco zmieniać siłę oświetlenia oraz podkreślić interesujące fotografa detale kadrowanego przedmiotu. Dobrze jest zaciemnić całe pomieszczenie, aby nie docierało do jego wnętrza światło słoneczne. Poprawi to warunki pracy i ułatwi uzyskanie zamierzonego efektu. W tym wypadku sprawdzają się specjalne tkaniny pochłaniające całe światło montowane w formie rolet okiennych.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and