Banner 468 x 60px

 

wtorek, 5 czerwca 2018

Sztuka robienia zdjęć przydatna na co dzień

0 komentarze

Zdjęcia są uniwersalną pamiątką. Często wspominamy dawne chwile przy pokaźnym albumie.

W dobie postępu proste fotografie zastąpiły filmy. Zdaje się jednak, że małe, prostokątne obrazki wyrażają znacznie więcej. Są pięknym odzwierciedleniem minionej przeszłości.
Pokolenie selfie

Nowoczesne aparaty pozwalają nam na coraz lepszą jakość fotografii. Dochodzi do tego częste robienie zdjęć samemu sobie. Selfie przyjęło się na rynku natychmiastowo. Do jego wykonania potrzebujemy właściwie wyłącznie telefonu.

Dużym problemem jest jednak odpowiednie kadrowanie danej fotografii. Z reguły trzymamy aparat za wysoko albo za nisko. W efekcie optycznie zwiększamy lub zmniejszamy sylwetkę. Nie są to bardzo dobre zdjęcia, które powinno się przechowywać latami. 

Zaufanie dla profesjonalistów

W opozycji do zdjęć samodzielnych oraz grupowych (także popularnych), stoją profesjonalne fotografie. Zdarza się, że zdjęcia do dokumentów wykonujemy własnoręcznie. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak skorzystanie z usług okolicznego studia. Znajdziemy tam m.in. lampy błyskowe, odpowiednie podejście oraz podstawową wiedzę z zakresu fotografii.

Przeciętny Kowalski rzadko kiedy zdaje sobie sprawę z wyposażenia lokalu tego typu. Dobre studio posiada pełen zestaw akcesoriów. Całość rozpoczyna się od odpowiedniego uchwycenia sylwetki, a kończy na cyfrowej obróbce. Pomagają w tym statywy fotograficzne (etap pierwszy), a także popularne programy graficzne (etap drugi).

Przekaz fotografii

Najbardziej przygnębiającym trendem jest ogólny brak sensu wśród zdjęć. Każde z nich powinno coś wyrażać. Ciężko znaleźć wytłumaczenie dla całej sesji wykonanej w lustrze. To przykład najgorzej odbieranych fotografii, także przez społeczeństwo.

Niektórzy są fotogeniczni, inni woleliby schować się pod ziemię przy obecności aparatu. Warto jednak wypracować odpowiednią mimikę i stosować się do niej w sytuacjach kluczowych. 

Każdy z nas posiada wyraz twarzy, w którym wygląda po prostu dobrze. Jak znaleźć optymalną pozę? Metodą prób i błędów. Trenować można także przy lustrze, ale pamiętajmy, że rzeczywiste fotografie będą odmienne od tych w stu procentach stylizowanych. Nie zrażajmy się niepowodzeniami. Praktyka przychodzi z wiekiem.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and