Banner 468 x 60px

 

piątek, 9 marca 2018

Kuweta dla kota – na jaką się zdecydować?

0 komentarze

Wbrew pozorom wybór optymalnej kuwety dla kota nie jest prosty. Zwierzak musi czuć się w niej komfortowo, a jednocześnie przykre zapachy nie powinny przeszkadzać domownikom. Jakie kuwety mamy do dyspozycji i co przemawia za ich wyborem?

Rodzaje kocich kuwet

Najprostszy typ to kuweta otwarta, która ma zwykle prostokątny kształt. Nie stanowi ona poważnego wydatku, jednak należy pamiętać, że nie jest elegancka i nie sprawdzi się jako dekoracja salonu. Poza tym musimy liczyć się w tym przypadku z regularnym sprzątaniem. Stanie się to łatwiejsze, jeśli kuweta będzie wyposażona w podwójne dno pozwalające na przesiewanie żwirku.
Większość właścicieli kotów preferuje jednak kuwety zamknięte wyposażone w drzwiczki lub bez drzwiczek. Po pierwsze, niezależnie od tego, gdzie zostaną ustawione, nie szpecą one mieszkania. Po drugie zamknięta konstrukcja utrudnia wydostanie się na zewnątrz nieprzyjemnych zapachów. Należy jednak liczyć się z trudnościami w czyszczeniu, jak również wyższym kosztem, zwłaszcza, jeśli tego typu kuweta będzie wyposażona w wymienne filtry węglowe neutralizujące zapach. 

Nie tylko kuweta

Wielu właścicieli kotów zastanawia się, dlaczego ich pupil mimo przetestowaniu kilku modeli kuwety wciąż załatwia się poza nią. Odpowiedzią na to pytanie może być nieodpowiadająca zwierzęciu lokalizacja kuwety lub częściej – żwirek. Każdy kot ma w tej kwestii swoje preferencje, na przykład zapachowe.

Kuweta optymalna z punktu widzenia kota i opiekuna

Mniejsze kociaki powinny uczyć się higieny korzystając z kuwet otwartych. Z czasem można spróbować kuwety zamkniętej, pamiętając jednak, że nie każdy kot czuje się w niej swobodnie. Zwłaszcza rasy o większych gabarytach miewają z tym trudności. Niektóre koty nie czują się komfortowo w miejscach, z których nie istnieją dwie drogi ucieczki. Rodzaj kuwety będzie więc zawsze kompromisem między wymaganiami zwierzęcia a komfortem właściciela.

Wybierz kuwetę na Maxandmrau.pl

Ciekawe modele kuwet pochodzące od sprawdzonych producentów można znaleźć w sklepie Maxandmrau.pl. Natomiast w dziale edukacja miłośnicy kotów mają do dyspozycji wiele artykułów zawierających porady na temat ich pupili.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and