Banner 468 x 60px

 

wtorek, 6 marca 2018

Czy można się nauczyć języka angielskiego podczas grania w gry?

0 komentarze

Każdy, kto próbował uczyć się języków obcych wie, że nie jest to łatwa sztuka. Niekiedy ciężko jest przyswoić podstawowe słownictwo, zrozumieć ich znaczenie i poznać główne zasady gramatyki. Bardzo często zaczynamy więc wykorzystywać odrobinę niekonwencjonalne metody na poszerzenie wiedzy.

Jak grać żeby się nauczyć?

Słowo „nauczyć” jest to użyte nieco na wyrost. Podczas grania niestety nie jesteśmy w stanie poznać wszystkich podstaw języka obcego, możemy zaś bardzo dobrze utrwalić już zdobytą wiedzę. Świadome tego rozwiązania są szczególnie osoby, które bardzo często przenoszą się w świat wirtualny. Codzienne obcowanie z językiem angielskim pomaga w zapamiętaniu wielu przydatnych zwrotów. Dzięki temu, że coraz częściej wybieramy gry on-linowe, zapewniamy sobie także kontakt z osobami z zagranicy. Rozmowy, nawet na lekkie tematy szybko oswaja nas z obcymi zwrotami. Co więcej, dzięki dynamice gry, często niemal cały czas musimy myśleć po angielsku! Nie mamy możliwości długiego zastanawiania się i szukania odpowiedniego słówka. Oczywiście nie chodzi o to, by każdą wolną chwilę poświęcać grom, ale warto wykorzystać je w procesie uczenia się. Przy okazji możemy także nieco odpocząć, co w ostatecznym rozrachunku także pozytywnie wpłynie na proces przyswajania nowych rzeczy. Ludzie dużo lepiej uczą się, gdy są odprężeni niż w stresie.

Wykorzystaj wiedzę innych

Aby podnieść swój poziom języka angielskiego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Znajdziemy ich na stronie lincoln.edu.pl. Ta szkoła językowa oferuje wiele kursów językowych dostosowanych do wieku i poziomu uczniów. Motywująca atmosfera, przyjaźnie nastawieni lektorzy i możliwość korzystania z zajęć z native speakerem to tylko niektóre wyróżniki tej Szkoły Języków Obcych. Rzecz jasna wiedzę, którą wyniesiemy z zajęć warto utrwalać samodzielnie w domu. Można to zrobić właśnie przy pomocy gier, oglądania filmów, rozmów z przyjaciółmi czy czytania zagranicznych książek. Wybór jest ogromny, dobrze jest więc znaleźć sposób, który będzie dla nas najbardziej pomocny.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and