Banner 468 x 60px

 

piątek, 29 grudnia 2017

Co sprawia, że kino jest wciąż popularniejsze od teatru?

0 komentarze


Kino w Polsce jest bardziej popularne niż teatr, co przede wszystkim wynika z tego, że bilety do kina są znacznie tańsze, aniżeli te, które kupujemy do teatru. Poza tym, do wyjścia na seans filmowy nie ma potrzeby specjalnie się przygotowywać pod kątem stroju. Panują też mylne przesądy na temat tego, że w teatrach nie znajdzie się niczego nowoczesnego.

Przewaga kina nad teatrem

Wskazane powody najdokładniej pokazują, jaka jest przewaga kina nad teatrem. W kinie można znaleźć więcej seansów, z różnych dziedzin. Repertuar w teatrze jest z kolei ograniczony. Bilet kinowy jest tańszy niż bilet teatralny. Aczkolwiek, warto pamiętać, że w teatrze aktorzy grają na żywo i że do teatru nie chodzimy tak często jak do kina. Następnie, kiedy idzie się do kina to można pójść ubranym niezobowiązująco, po całym dniu nawet nie trzeba się przebierać. Wypadu do kina nie trzeba też specjalnie planować. Tymczasem, kiedy idziemy do teatru, musimy pamiętać o tym, że należy ubrać się elegancko i odpowiednio zachowywać. Należy też w pewien sposób wyjście takie zaplanować, w zależności od tego, kiedy będzie grana konkretna sztuka teatralna. Niestety, w społeczeństwie panuje też mylne przekonanie, że w teatrach grane są sztuki nudne, starodawne. 

Nic bardziej mylnego. Na przykład, na teatrszekspirowski.pl możemy zapoznać się z repertuarem i przekonać, że spektakle tematycznie dostosowane są do oczekiwań widzów, zwłaszcza młodych. W Teatrze Szekspirowskim odbywają się też koncerty oraz pokazy plenerowe. Dotyczy to też wielu innych polskich teatrów.

Zmiana podejścia do teatru

Bez wątpienia, potrzebna jest zmiana podejścia do teatru. Owszem, jest to miejsce rozrywki bardziej wyszukanej, jednak dostępne dla każdego. Warto chociaż raz na jakiś czas wybrać się na spektakl. Przyjrzenie się repertuarom poszczególnych teatrów stanowi najlepszy dowód na to, że są to miejsca, które przyciągną ludzi młodych, jak i starszych. Kino nigdy nie będzie w stanie wywołać w widzu takich emocji jak teatr.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and