Banner 468 x 60px

 

sobota, 30 września 2017

Zioła - dobra metoda na łuszczycę

0 komentarze
Obecnie w aptekach znajdziemy ogromną ilość medykamentów, które mają nam pomóc wygrać nierówną walkę z łuszczycą. Warto mieć świadomość, że nie zawsze stosowanie leków jest najlepszym wyborem. Część z nich może wprawdzie redukować zmiany skórne, jednak przyczyniać się do przesuszenia skóry.

W przypadku leków przyjmowanych wewnętrznie problemem jest zwłaszcza wątroba, która może źle znosić niektóre składniki farmaceutyków. Ciekawą alternatywą dla leków aptecznych są zioła na łuszczycę, które pod warunkiem, że zastosujemy je umiejętnie mogą przynieść bardzo dobre efekty. Zioła na łuszczycę to na przykład mniszek lekarski, wiesiołek, łopian, melisa, lipa, ostropest plamisty. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które zioła na łuszczycę okażą się najskuteczniejsze w naszym przypadku.

Należy mieć świadomość, że każdy organizm jest inny i to co pomoże naszej koleżance, nie koniecznie musi zadziałać u nas. Zioła na łuszczycę można stosować na wiele sposobów. Szczególnie polecane są oleje z wiesiołka, ostropestu plamistego, a nawet oliwa z oliwek, które doskonale nawilżają i natłuszczają skórę, co jest szczególnie ważne w profilaktyce łuszczycy. Skuteczne może okazać się stosowanie ziół na łuszczycę wewnętrznie (pod postacią syropów i naparów), a także zewnętrznie (jako kompresy czy okłady). Bardzo ważną kwestią jest pochodzenie ziół na łuszczycę. Pamiętajmy, że najlepiej jest je kupować jedynie u sprawdzonych, renomowanych producentów. Zioła na łuszczycę niewiadomego pochodzenia mogą okazać się nie tylko nieskuteczne, ale również niebezpieczne dla zdrowia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and