Banner 468 x 60px

 

środa, 31 maja 2017

2 sposoby na profesjonalne układanie kwiatów

0 komentarze


Profesjonalne układanie kwiatów jest sztuką co do jakiej jedno jest pewne: należy ją opanowywać przez jakiś czas, by dojść do perfekcji. Bukiety kwiatów zawsze ożywiają wnętrza w jakich się znajdą. Dlatego, niezależnie od tego, w jakim stylu mamy urządzony dom, warto poznać sposoby na zrobienie pięknych bukietów.


Sposób 1: układanie kwiatów w naczyniu

Pierwszym sposobem na profesjonalne ułożenie kwiatów jest ułożenie kwiatów
w naczyniu, i jest to też jeden z najprostszych sposobów.
Przed ułożeniem kwiatów warto zdezynfekować wazon,
co przedłuży żywotność kwiatów. W wodzie powinny zostać same łodygi,
a zatem kwiaty powinno się oczyścić, usuwając kolce i liście, które w wodzie szybko zgniją. Łodygi należy przyciąć pod odpowiednim kątem oraz przystąpić do układania.
Pierwszy kwiat należy wesprzeć o ścianę naczynia, a kolejne układać w tym samym kierunku. To sprawi, że łodygi same się ułożą.

Sposób 2: układanie bukietu w ręce

Drugim, już nieco bardziej profesjonalnym sposobem jest układanie bukietu w ręce. Jeśli sami nie chcemy tego robić, to zawsze możemy skorzystać z usług kwiaciarnia internetowa Warszawa i mieć pewność, że zostaną dla naszego domu stworzone ciekawe kompozycje. Generalnie, na samym początku należy również oczyścić łodygi z liści i kolców. Następnie, można przyciąć końcówki. Kwiaty układamy w jednej ręce, każdy oddzielnie i w tym samym kierunku. Ta metoda domaga się mnóstwo wprawy, aczkolwiek jest bardziej efektywna. Jej dużą zaletą jest kontrolowanie wysokości i rozłożenia roślin w bukiecie, co pozwala przeciągnąć i przełożyć kwiaty do innego naczynia. W kwiaciarnie grodzisk mazowiecki jest to chętnie wykorzystywany sposób. Tam układa się kwiaty właśnie na ręce,  tuż przed przekazaniem ich klientowi.
Sposobów układania kwiatów jest wiele, lecz te dwa zaliczają się do standardowych. Obu można się nauczyć oraz stworzyć niezapomniane kompozycje kwiatowe.
Warto przykładowo sprawdzić filmiki instruktażowe, gdzie będzie to przedstawione nad wyraz dokładnie. To pomoże nabrać wprawy w układaniu florystycznym.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and