Banner 468 x 60px

 

wtorek, 6 października 2015

Szukaj inspiracji u najlepszych #1. Photoshop

0 komentarze
 Szukaj inspiracji u najlepszych Photoshop, to cykl artykułów w których ukazujemy najciekawsze prace wykonane na Photoshopie oraz opis ich powstawania.

1. Zimne Pingwiny
Autor Audran Gosling, Anglia
Używa Photoshop CS5

Dla zbudowania mroźnego efektu, użyłem tutaj kilku warstw z różnymi teksturami. Kiedy już stos warstw był gotowy, zająłem się dopasowywaniem barwy i nasycenia. Dopracowywałem też krycie i tryby mieszania poszczególnych warstw, aż uzyskałem wygląd, na jakim mi zależało. Potem selektywnie użyłem gumki (głównie na pingwinach).


2. Nocne Światło
 Autor Kate Rose, USA
Używa Photoshop CS5

Używając małych, okrężnych ruchów, rozsmużyłam ptaka, potem paćkałam farbą wokół krawędzi. Zmieniałam oczywiście pędzle oraz ich rozmiar i krycie. Pióra ogona zostały zrobione Piórem. By zaakcentować błyszczący efekt, użyłam spłaszczonej kopii obrazka i wyrenderowanych świateł z małym kryciem. Dalsze akcenty na ptaku zrobiłam miękkim, białym pędzlem, z trybem Nakładka.3. Bliźniacze Tancerki
Autor Manuel Cafini, Włochy
Używa Photoshop CS3

Uzyskałem ten efekt dzięki fotograficznej technice. Pozwoliła mi ona w jednym ujęciu narysować na matrycy każdy ruch tancerki, z doskonale zdefiniowaną finalną figurą. Tancerkę po prawej umieściłem w taki sposób, by za symulować walkę.


 4. Ciężar Czasu
Autor Julie de Waroquier, Francja
Używa Photoshop CS5

Praca to połączenie dwóch zdjęć – modelki w pokoju i zegara. To zdjęcie właśnie dodałam na nowej warstwie i na masce wycięłam zegar. Na końcu na warstwach dopasowania krzywych i poziomów skorygowałam kolorystykę całości.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and