Banner 468 x 60px

 

poniedziałek, 5 października 2015

Ola Kęskiewicz i niesamowite Zendoodle

0 komentarze

Jestem studentką Politechniki Wrocławskiej. Uwielbiam aktywny tryb życia, samorozwój oraz odkrywanie nowości. Spośród moich licznych zainteresowań mogę wymienić – sport, sztukę, psychologię społeczną, dobrą literaturę, gotowanie, technikę. Natomiast wyjątkowo me serce rozgrzewają zwierzęta –  najbardziej moja kotka Izzy.
 
Od zawsze podziwiałam ludzi, którzy tworzyli wspaniałe dzieła, wykazywali się ogromną wyobraźnią, kreatywnością, umiejętnością dostrzegania głębi i przestrzeni; fascynowała mnie ich cierpliwość oraz wytrwałość w dążeniu do celu – osiągnięcia nieuchwytnego ideału;
Mój świat zmienił się, kiedy odkryłam, że ja także mam duszę artystki. Od zawsze lubiłam rysować różnego rodzaju wzory, obrazki – po prostu bazgrałam sobie z nudów na zeszytowych marginesach w szkole. Pewnego dnia, zupełnie przez przypadek odkryłam, że moje rysunki to pewien styl sztuki, który dopiero staje się popularny w Polsce. Rysowanie to dla mnie odskocznia od rzeczywistości, rutyny, trudów dnia codziennego. Każdy może odkryć w sobie duszę artysty – wystarczy tylko chcieć poświęcić trochę czasu, odrobinę tuszu i zdać się na własną kreatywność. Każdemu polecam spróbować, to bardzo proste, a daje wiele satysfakcji i relaksu.


Studiuję Inżynierię Środowiska na Politechnice Wrocławskiej. Uwielbiam aktywny tryb życia, odkrywanie nowości, poznawanie nowych ludzi, a także najrozmaitsze wyzwania. Do każdego zadania podchodzę ambitnie, z wytrwałością i rzetelnością, bardzo lubię pracować z ludźmi. Mam dużo zainteresowań – głównie sport, ale również sztuka, psychologia społeczna, dobra literatura, gotowania oraz technika. Wyjątkowo moje serce ocieplają zwierzęta – a zwłaszcza moja kotka Izzy.
Od dawna fascynowali mnie ludzie, którzy mieli talent artystyczny; tworzyli wspaniałe dzieła, od których nie można było oderwać wzroku. Wykazywali się ponadprzeciętną wyobraźnią, kreatywnością, umiejętnością dostrzegania głębi czy przestrzeni. Podziwiałam artystów za ich wytrwałość, cierpliwość w dążeniu do postawionego sobie celu.

Mój świat zmienił się nie do poznania, kiedy odkryłam, że ja także mam duszę artystki. Nie jestem typem słuchowca, więc na zajęciach ciężko było mi się skupić. Kiedy zaczęłam bazgrać różne wzorki, obrazki w zeszytach, łatwiej osiągałam skupienie i mogłam wynieść dużo więcej z prowadzonych zajęć. Zupełnie przez przypadek odkryłam w Internecie, że moje rysunki to pewien styl sztuki, który dopiero zaczyna być popularny w Polsce.

Aktualnie rysowanie to dla mnie odskocznia od rzeczywistości, problemów, rutyny dnia codziennego. Jest to sposób na zatrzymanie się w pędzącym świecie, odpoczynek, aby następny dzień znów rozpocząć z uśmiechem na twarzy.
Każdy może odkryć w sobie duszę artysty. Wystarczy tylko poświęcić swój czas, trochę tuszu i dać się ponieść własnej wyobraźni. Każdemu polecam spróbować – to bardzo proste, a daje wiele satysfakcji i relaksu.

Więcej prac Oli zobaczycie na jej Facebooku. 
Oraz jej stronie http://zendoodle.pl/ 
Op-art
Op-art. – ang optical art. – sztuka optyczna inaczej wizualizm, odmiana abstrakcjonizmu.
Jest to kierunek w grafice, modzie, sztuce oraz malarstwie, który ma za zadanie oddziaływać „na oko ludzkie” poprzez zastosowanie abstrakcyjnych kombinacji linii. Odpowiednio wykonana grafika ma za zadanie wywołać złudzenia optyczne oraz efekty świetlne, które zmierzają do uzyskania wrażenia głębi a nawet ruchu obrazu spowodowanego rozwibrowaniem pola widzenia.

Zentangle®

To rodzaj stylu malarskiego opatentowany przez Marię Thomas i Ricka Robertsa. Tematem stylu może stać się w zasadzie wszystko: ludzie, zwierzątka, krajobrazy, w pełni abstrakcyjne kształty.
Jak powstał ten termin i kierunek w sztuce?  Kiedy Maria Thomas rysowała, Roberts zauważył skupienie na jej twarzy (ang. „flow”) dokładnie takie jak w trakcie medytacji, której nauczył się jako mnich. Oboje postanowili rozwinąć system, który pozwolił zrelaksować się i wyrazić swoją twórczość za pomocą Zentangle. Jednak określili oni pewne zasady, jakimi należy kierować się, będąc artystą Zentangle:
m.in.: odpowiednia wielkość pola rysunku, zestandaryzowane lub gotowe wzory (malowanie ma być odprężające, nie może wymagać nadmiernego wysiłku przy wymyślaniu wzorów, chociaż skupienie w trakcie rysowania powinno być wysokie); Kolor grafiki w Zentangle: czarno-biały.
ZIA – ang. Zentangle Inspirated Art czyli grafika bądź rysunek inspirowany Zentangle

Zendoodle

Jest to właściwie ta sama sztuka co Zentangle, jednak występuje w niej większa dowolność. Nie posiada powyższych ograniczeń, w związku z tym, im ktoś jest bardziej kreatywny, tym bardziej unikatowe dzieło jest w stanie stworzyć. Rysować można zarówno na kartce papieru, jak i ubraniach, kafelkach czy ścianach.
I co jest przede wszystkim moim zdaniem jest najważniejsze… kolory!
W zendoodle stosuje się kolory. Można zamalować każdą figurę geometryczną, narysowany wzór, wybraną przez siebie barwą, dzięki czemu obrazek staje się bardziej „żywy”, wyrafinowany i ciekawszy.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and