Banner 468 x 60px

 

środa, 7 stycznia 2015

Odpoczynek z grami komputerowymi - czy warto?

0 komentarze

Obecnie dzieci już bez najmniejszych trudności obsługują komputer. Dzieci w taki właśnie sposób spędzają wolny czas. Powinniśmy jednak wiedzieć, że rodzice muszą kontrolować w jakie gry grają ich dzieci. Niezbędne jest więc, aby rodzice wybierali gry dla swoich dzieci. Komputer to doskonała rekreacja, ale także sposób uczenia się. Odpowiednio dobrane gry komputerowe mogą w ogromnym stopniu przyczynić się do rozwoju psychiki dziecka.

Najlepsza gra - ale jaka?

To jakie gry wybierzemy zależy wyłącznie od potrzeb naszego dziecka. Dzieci są różne i nie każde jest w stanie zrozumieć tę samą grę co inne. Nie każde również z taką samą wrażliwością do niej podejdzie. Decydując się na konkretną grę musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim to na jakim etapie rozwoju jest nasza pociecha. Jeśli sprawdzimy wcześniej taką grę to możemy mieć pewność, że jest ona bezpieczna. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie opinią producentów. Warto słuchać opinii użytkowników. Nie każda gra, która jest popularna jest najlepsza dla naszego dziecka, ale często tak właśnie jest. Jeżeli gra jest bardzo popularna to rodzice uważają, że na pewno jest dobra dla wszystkich dzieci. Nie w każdym przypadku tak jest.


Gry dla odpoczynku

Dla wielu osób doskonałym sposobem na relaks jest gra clash of clans. To strategiczna gra społecznościowa, która pozwala na konkurowanie z innymi graczami. Na początku otrzymujemy niewielki kawałek ziemi, w którego centrum znajduje się ratusz. Dostajemy też niewielką ilość złota i eliksiru. Każdy gracz ma za zadanie tworzyć armie, tworzyć budynki rozbudowywać osady, a wszystko po to, a by w późniejszym etapie wygrywać bitwy. Gracze muszą ustalić swoją strategię, aby prowadzić swoje wojsko do zwycięstwa. Gry komputerowe mają za zadanie zapełnić wolny czas dziecka, dlatego powinny być dobrane dobrze. Na rynku jest tak wiele gier, że każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie. Rozwój dziecka powinien być na pierwszym miejscu, dlatego tak ważne jest, aby gry dopasować do potrzeb naszej pociechy. Gry komputerowe wcale nie muszą być szkodliwe. Konieczne jest tylko dobieranie ich w odpowiedni sposób

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and