Banner 468 x 60px

 

wtorek, 3 marca 2015

Skomplikowane instalacje Peter'a Kogler'a - przestrzeń krzywizn i złudzeń optycznych.

0 komentarze

Artysta Peter Kogler bierze zwykłe przestrzenie i przekształca je w iluzje optyczne, które są czymś więcej niż tylko malunkami i projekcjami. Jego instalacje całkowicie obejmują pomieszczenie galerii czy publiczne miejsca w których przebywają i powodują, że miejsce uwidacznia się jako wypaczone, rozciągnięte, zniekształcone i skręcone. Te przyciągające miejsca pochłaniają widza w ich niekończących się liniach i wzorach, tworząc efekt dezorientacji. Każda linia jest strategicznie umieszczona i namalowana farbami, ale także czasem jeszcze z użyciem projekcji na ścianach.
Wzory Kogler'a są często na każdej ścianie, w tym na suficie i podłodze, tworzą więc one potężne i przytłaczające środowisko. Równoległe ściany pomieszczenia są całkowicie pokryte przez sieci, rury splątane wokół siebie i wirujące bazgroły, które tworzą razem śmieszne połączenie.

Ustawienia  rozbudowanych i imponujących instalacji Kogler'a  są prezentowane w galeriach jak i w tunelach metra. Można naprawdę zagubić się w tych skomplikowanych kompozycjach. Każda instalacja jest jak piękny labirynt, który wyłapuje i ogarnia widza.  W pracach Kogler wykorzystuje głównie śmiałe kolory jak biały i czarny, a także czasem czerwony. To tworzy ostry, wyraźny kontrast, który pozwala by złudzenie optyczne było bardziej widoczne i miało bardzo dramatyczny charakter. Talent artysty nie leży tylko w jego niesamowitych instalacjach, ale także w jego rzeźbach i pracach dwuwymiarowych. Wykorzystuje geometrię i linie w innych swoich dziełach, co sprawia, że są absolutnie wspaniałe, gdy są wystawione razem. Wieloaspektowy styl Kogler'a uzupełnia jego medium artystyczne jakkolwiek zapragnie.
0 komentarze:

Publikowanie komentarza

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and