Banner 468 x 60px

 

wtorek, 3 marca 2015

Miejski odkrywca Matt Emmett wyszukuje opuszczone elokwentne miejsca

0 komentarze

Na przestrzeni ostatnich trzech lat, podróżnik i fotograf Matt Emmett fotografował ukryte miejsca w całej Europie Północnej. Uznał to za porywające wejście do wcześniej zapomnianego świata i odkrywał je jako nowe dziwactwa z pierwszej ręki. Emmett jest szczególnie zafascynowany pozostałościami po budynkach przemysłowych i byłych terenów wojskowych. Cała seria zdjęć została udokumentowana i zatytułowana jako "Zapomniane dziedzictwo

"Mając ze sobą aparat pozwala mi to na przedłużenie tego dreszczu, który odczuwam długo po tym jak budynku już nie ma," Emmett pisze na swojej stronie internetowej. "To jest często cytowany banał, ale tak naprawdę to jest silne poczucie namacalnej historii obecnej w opuszczonych budynkach. Papiery pozostawione w szufladzie  lub tablice i znaki w zakładzie przemysłowym, pozwalają nam na wgląd w przeszłość. Możliwość doświadczenia tych miejsc to wielki przywilej."

Krajobrazy ukazujące olbrzymie przestarzałe maszyny, w których rdza, brud i smoła obejmuje panele sterowania i infrastrukturę, jak Ziemia pochłania lądy.  Emmett jest zainteresowany uchwyceniem estetyki, charakteru i historii tych budynków. Tak opisuje ten proces:
„Z punktu widzenia fotografa jest całkowity brak dezorientacji przez ciszę w opuszczonym budynku; nie ma dźwięku i ruchu związanego z ludźmi lub pracownikami. Sprawia to, że ​​o wiele bardziej niż wtedy, twoje zmysły są wyostrzone. Twój umysł może łatwo skupić się na tym, co jest wokół ciebie i bierze z tego jak najwięcej. Dźwięki budynku są czyste, a ich charakter i estetyka jest trudniejsza do scharakteryzowania, niż gdyby był on zajęty i zaludniony.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and