Banner 468 x 60px

 

poniedziałek, 2 marca 2015

Kampania informacyjna w USA promująca bezpieczne przechowywanie broni.

0 komentarze

Schowaj swoją broń: śmieszna kampania korzystająca z zabawek erotycznych i prezerwatyw, by promować bezpieczeństwo użytkowania broni.

Rozwijająca się organizacja ochrony przed bronią palną w USA wypuściła genialną i kontrowersyjną kampanię. Wykorzystuje ona humor na bilbordach, pokazując nieciekawą prawdę na temat bezpieczeństwa broni palnej. Zestawia ze sobą wizerunki dzieci bawiących się różnymi zabawkami dla dorosłych z wiadomością, że gdy chodzi o bezpieczeństwo broni w domu, sprawa jest śmiertelnie poważana – bo jeśli one ją znajdą, będą się nią bawić.

Organizacja "Evolve" pokazała świeży i niebanalny pomysł jak rozmawiać na temat bezpieczeństwa. Ta kampania reklamowa, stworzona przez  agencję "McCann" jest trudna do przeoczenia i rozpowszechniana w wielu miastach USA - ze względu na jej humor, ale także dlatego, że przekazuje to co trzeba. Jeśli broń nie jest zamknięta, nie jest ona w 100% bezpieczna przed dziećmi. Pokazuje też jakie tragedie mogą się zdarzyć. A zdarzają  się i to bardzo często.

Należy podkreślić także ich nie partyjny wpływ na kontrowersyjną debatę w USA na temat pozwolenia na broń, sami nazywają się „trzecim głosem w tej debacie, ponieważ bezpieczeństwo to nie jest żadna ze stron„ Z drugiej strony natomiast czy dzieci bawiące się wibratorem nawet jeśli jest, to tylko dla potrzeby kampanii reklamowej to nie lekka przesada ?  A może zamiast kampanii "schowaj broń" zastanowić się nad hasłem "broń nie dla idiotów" ?

To tylko ostatnie wypadki, które wstrząsnęły USA:

27.11.2014 - tragedia wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi. Kobieta przewijała 10-miesięczną córeczkę, kiedy jej 3-letni syn podszedł i postrzelił ją w głowę.

28.12.2014 w supermarkecie w miasteczku Hayden w stanie Idaho na północnym zachodzie USA dwuletni chłopiec śmiertelnie postrzelił swoją matkę. - To był tragiczny wypadek - oświadczyła  miejscowa policja.0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and