Banner 468 x 60px

 

piątek, 20 lutego 2015

Wystawa Blake'a Little "Preservation" w Galerii Kopiejkin

0 komentarze

Kiedy ludzie zjawili się w studiu Blake'a Little w odpowiedzi na ogłoszenie poszukujące aktorów dramatycznych, nie wiedzieli po co się tu znaleźli. Zafascynowany w miodzie jako symbolu i artystycznej inspiracji, Liddle poprosił swoich podwładnych, aby rozebrali się do naga i pozowali przed monochromatycznym tle, podczas gdy jego asystenci oblewali ich litrami lepkiej substancji.
Eksperyment przyniósł skutek w formie serii zdjęć w których ludzie o rozmaitych kształtach ciała i estetyki ukazują się przekształceni w posągi. Little zaprezentuje wyniki swojej pracy na wystawie indywidualnej pod tytułem "Preservation" 7 marca w Galerii  Kopiejkin w Culver City w Kalifornii.

Po raz pierwszy Little wpadł na pomysł pracy z miodem jako medium artystycznym gdy fotografował mężczyznę o krępej budowie ciała. Niezadowolony z wykorzystania słoika miodu jako rekwizytu do zdjęcia, Little postanowił pokryć nim obiekt i podziwiał sposób w jaki zanurzenie kogoś w miodzie sprawia, że wygląda tak, jakby został on zakonserwowany w bursztynie. Little zdał sobie sprawę, że miód nawiązuje do złożoności natury i jest symbolem wartym wykorzystania. Tak narodził się pomysł "Preservation", czyli ochrony. Little celowo wybrał do pracy odmiennych modeli, aby pokazać różnorodność ludzkiej postaci (a nawet jednego psa), a wynikające z tego efekty pracy, które możemy podziwiać na zdjęciach są warte uznania. Aczkolwiek składamy kondolencje wszystkim, którzy musieli spędzić tygodnie po sesji zdjęciowej na usuwaniu miodu ze swoich włosów.  Jak widać na filmie z przygotowań poniżej, dorośli wydawali się być zadowoleni z pracy nad tym projektem. Jednak czy tak samo jest w przypadku psa i dziecka?  Tego już nie jesteśmy tacy pewni. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and