Banner 468 x 60px

 

sobota, 14 czerwca 2014

Michael I jego ogromne miecze

0 komentarze

Od zawsze marzył, że będzie facetem tworzącym średniowieczną broń w postapokaliptycznej przyszłości. Z początku tworzył broń ze starych rupieci, ale w pewnym momencie doszedł do wniosku, że łatwiej jest tworzyć wszystko od podstaw, aniżeli szukanie przedmiotów, które z kształtu podobne są do broni.
Artysta pracuje dla Barney’a Zeitz, który nauczył go wielu sztuczek związanych z pracą w stali.
Jego najcięższy miecz waży 24,5 kg.

Podczas swojej pracy nabawił się poważnego urazu. Podczas, gdy trzymał kawałek metalu, a kolega go spawał, to cała jego twarz doznała oparzenia pierwszego stopnia. I musiał to pomału wyleczyć. Niedawno musiał wyciągnąć odłamek metalu z oka.

Miecze wykonuje na zamówienie, ale związku z tym, że ma dwoje małych dzieci nie może poświęcić całego swojego czasu na ich tworzenie. Musi rozdzielić czas pomiędzy rodziną a pasją.
Jeśli mógłby wykonać dowolny miecz na świecie, to byłby to miecz Piramidogłowego z Silent Hill 2. Oraz jego hełm.  Ludzie wiele razy przymierzali się do stworzenia go w świecie realnym, ale w ostatnim momencie tchórzyli. W jakiś sposób nie chcą brać odpowiedzialność za przenoszenie go do naszej rzeczywistości.
Najpierw tworzy szkice, bada materiał źródłowy i następnie przechodzi do pracy. Jest zawodowym spawaczem więc bez problemu przechodzi do spawania i szlifowania. Często ludzie myślą, że miecze tworzy wylewając roztopioną stal do wielkich form, albo że uderza na wielkim kowadle miecze rozgrzane do czerwoności. Nic takiego nie ma miejsca.
Koszt takiego miecza to około 800$ + koszty wysyłki.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and