Banner 468 x 60px

 

czwartek, 22 maja 2014

Życie pod ulicami: narkomani i sieroty z Rumunii znalazły dom w kanalizacji

0 komentarze

Bukareszt, stolica Rumunii, to piękne miasto z wdzięczną architekturą  i bogatą historią. Ale pod ulicami tego miasta jest zupełnie inny świat.

Ta podziemna sieć kanałów daje schronienie zagubionym i zapomnianym duszom, z których większość ma HIV, a jedna czwarta z nich cierpi na gruźlice. Król podziemi, Bruce Lee, był tematem w filmie na kanale Channel 4 News.

Bruce Lee jest królem tego podziemia i dilerem. Jest skomplikowaną postacią. Do podziemi jest dostarczany metaliczny lakier o nazwie Aurelac, aby mogli być na haju. Jednak sierota i były street-fighter płaci także lokalnym gangom, by chroniły tunele i młode sieroty, które trafiły do podziemi. Pracownicy socjalni zgodnie twierdzą, że Lee chroni młodych ludzi przed drapieżnikami seksualnymi i że narkomani są znacznie mniej narażeni na śmierć, gdy on oferuje im ciepłe miejsce do spania.
Te wielkie kanały są pozostałością wielkiego planu komunistycznego dyktatora Nicolae Ceausescu. Miały one służyć do centralnego ogrzewania miasta. Mimo, że plan nie wypalił, ta zrujnowana infrastruktura dała sierotom miejsce do życia.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and