Banner 468 x 60px

 

czwartek, 1 maja 2014

LIX jest najmniejszym na świecie ołówkiem 3D, który pozwala rysować w powietrzu

0 komentarze

Wyobraź sobie, że jesteś w stanie stworzyć solidny obiekt 3D w identyczny sposób jak rysowanie znaków w powietrzu palcem. Dokładnie to jest ideą pióra Lix 3D, które rysuje linie bez konieczności użycia papieru.

Pióro Lix 3D jest ostatnim rywalem szybko rozwijającej się dziedziny technologii druku 3D- wcześniej było pióro 3D 3Doodler, w 2013 roku. Dzięki takim długopisom czy drukarkom 3D technologia ta ma ekscytujące perspektywy dla kreatywnych i pomysłowych osób, które są w stanie stworzyć coś z prostych prototypów i wypuścić gotowy produkt na rynek.

Technologia jaka stoi za Lix 3D wydaje się stosunkowo łatwa. Po podłączeniu pióra do źródła zasilania nagrzewa się ono. Artysta bądź twórca wkłada cienkie, plastikowe włókno z tyłu, które się topi i przechodzi przez pióro- działanie podobne do pistoletu klejącego na gorąco. Stopiony plastik można formować rosnąco z początkowej płaskiej powierzchni. Przy odrobinie praktyki będzie można stworzyć dzieła ilustrujące wszechstronność pióra i zdolności w różnych dziedzinach.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and