Banner 468 x 60px

 

środa, 2 kwietnia 2014

Po stracie matki, zmarłej na raka mózgu, artystka odnajduje spokój w surrealistycznych fotografiach

0 komentarze

Kirsty Mitchell, utalentowana fotograf z Wielkiej Brytanii, stworzyła mistyczne i oniryczne surrealistyczne fotografie, które w doskonały sposób komunikują jej intensywne, głębokie i osobiste połączenie z własną sztuką. Kiedy jej matka zmarła na raka mózgu w 2008 roku, fotografia została jedynym schronem przez bólem straty.

Fotografia została moją jedyną drogą ucieczki, kiedy nie mogłam już nawet wypowiedzieć swoich uczuć. Została fantazją, blokującą realny świat i miejscem, w które mogłam powrócić do moich wspomnień o Niej, z daleka od szpitalnych murów,” napisała na swojej stronie.

Wpływ jej straty i wspomnień o kochającej matce jest zdecydowanie widoczny w jej zapierających dech w piersi zdjęciach: „Zauważyłam, że tworzę cząstki, które przywołują wspomnienia jej historii i wiary w cuda, którą odczuwam odkąd byłam dzieckiem.”Jej zaplecze w modzie, projektowaniu ubrań i fotografii zapewnia jej unikalną kombinację talentów, pozwalających na tworzenie tak pięknych i wysmakowanych obrazów. „Poprzez zmieszanie moich rozmaitych doświadczeń zaczęłam tworzyć zdjęcia w których wszystko było wykonane przeze mnie albo przez moich kilku przyjaciół. Kostiumy, rekwizyty, sceny, akcesoria, wszystko stało się żywotną częścią procesu, który ja rejestrowałam w końcowym produkcie, jakim były zdjęcia.”

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and