Banner 468 x 60px

 

piątek, 18 kwietnia 2014

Opuszczone biurowiec w Caracas ma zostać najwyższym na świecie slumsem.

0 komentarze


W centrum stolicy Wenezueli, Caracas, znajduje się 45-piętrowy wieżowiec El Torre de David. Jest to pomnik wyniszczającego kryzysu bankowego w tym kraju i ubóstwa, którego doświadcza większość mieszkańców miasta.

Niedokończony wieżowiec stoi opuszczony od prawie 20 lat, od śmierci jej autora w 1994 roku. Ze względu ma kryzys w sektorze bankowym budowa nigdy nie została wznowiona. Budynek został zapomniany przez inwestorów, ale nie przez zubożałych mieszkańców Caracas. Ponad 70% z nich mieszka w slumsach. 

Przez ostatnie 8 lat zostaje on odbudowywany przez ludzi, którzy stworzyli wspólnotę i chcą przystosować budynek do zamieszkania. Od 2012 roku już 750 rodzin mieszka w tym budynku. Liczba ta stale rośnie. Wieżowiec ma własną infrastrukturę i gospodarkę- mieszkańcy mają pulę pieniędzy, z której opłacają bieżącą wodę i energię elektryczną. Można także znaleźć sklepy, kościół i nawet siłownie.
Chociaż niektórzy objawiają się, że budynek może być schronieniem dla morderców czy handlarzy narkotyków, to głównie jest schronieniem dla najuboższych mieszkańców Caracas.0 komentarze:

Publikowanie komentarza

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and