Banner 468 x 60px

 

sobota, 12 kwietnia 2014

Fotograf podejmuje wyzwanie by ukazać kobiece piękno w nieogolonych pachach

0 komentarze

Zachodnie społeczeństwo jest pełne podwójnych standardów jeśli chodzi o mężczyzn, kobiety i ich role płciowe. Fotograf, Ben Hopper z Londynu, podjął się pewnych kroków w kierunku radzenia sobie z niektórymi z tych problemów. Stworzył on proste i eleganckie serie zdjęć, które zmieniają nasze idee kobiecego ciała i urody.

Seria tych zdjęć zwie się „Naturalnym pięknem”. Hooper poprosił swoje modelki by zapuściły owłosienie pod pachami, ponieważ tym samym chce zakwestionować pogląd, że owłosione kobiety są nieatrakcyjne lub niehigieniczne.

Hoopper wyjaśnia, że dawniej włosy pod pachami były czymś naturalnym, a teraz to coś szokującego. Dlaczego tak jest? Od ponad wieku przechodzimy pranie mózgu przez przemysł kosmetyczny, który zachęca do usuwania włosów. Stworzył on kontrast pomiędzy tym co modne, a tym co naturalne i surowe w niekonwencjonalnym wyglądzie kobiet. Większość ludzi jest zaintrygowana a to prowadzi do dyskusji.
Rzeczywiście, zdjęcia sprzed roku 1915 często pokazują owłosione kobiety. Po kampanii golenia pierwszych kobiet w 1910 przemysł wystartował i rozwijał coraz szybciej wraz z nowymi produktami do higieny, przekonując tym samym, że owłosienie pod pachami jest niehigieniczne i nieatrakcyjne. 

Podobną sytuację można zaobserwować dziś z mężczyznami. Czy za 20 lat mężczyzna z nieogolonymi nogami lub pachami będzie budził postrach wśród kobiet ?


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and