Banner 468 x 60px

 

środa, 2 kwietnia 2014

Artystka zmienia kaski korekcyjne w piękną sztukę

0 komentarze

Artystka Paula Strawn skierowała swój pędzel i talent w nieoczekiwaną stronę – dziecięcych kasków. Jej malunki zmieniły te medyczne urządzenia w towarzyszy zabaw.

Kaski, na których maluje Strawn, są używane do kształtowania rozwijających się dziecięcych czaszek. Skośnogłowie (plagiocephalia) jest częstym schorzeniem wśród dzieci, przez które ich miękkie czaszki nie rozwijają się i wydają się zdeformowane i płaskie. Potencjalnych powodów tego schorzenia jest multum – mogą być wynikiem niedoskonałego ukształtowania łożyska (np. jeśli ciąża jest podwójna) albo jeśli dziecko zbyt długo leży na plecach obciążając tylną część czaszki.

Nie jest pewnym, czy plagiocephalia jest wyłącznie schorzeniem estetycznym czy uszkadza również mózg, lecz jest łatwa do leczenia, zanim czaszka na dobre stwardnieje. Może być leczona poprzez przemieszczenie fragmentów czaszki lub poprzez kask korekcyjny.Pomysł, by malować na kaskach, wpadł do głowy Strawn w czasie rozmowy z przyjaciółką, która narzekała na reakcje ludzi, których spotyka spacerując ze swoim dzieckiem wyposażonym właśnie w taki kask. Po pomalowaniu pierwszego kasku lekarz zaproponował Strawn by zostawiła wizytówkę i ulotki w jego biurze. Jej interes rozkwitł – Strawn szacuje, że pomalowała ponad 1200 kasków w przeciągu 10 lat.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and