Banner 468 x 60px

 

wtorek, 29 kwietnia 2014

20 czarno-białych historycznych zdjęć przedstawionych w kolorze

0 komentarze

Historia fotografii sięga blisko 200 lat, a okres, kiedy można było tworzyć w kolorze jest znacznie krótszy. Kolorowy obraz sprawia jednak, że odbieramy go bardziej realistycznie.

Często oglądając czarno-białe fotografie nie zdajemy sobie sprawy, jak blisko nas miały miejsca dane wydarzenia, np. ślub dziadków z II wojny światowej. Proces barwienia nie jest wcale taki łatwy jak się wydaje. Potrzeba sporo zaangażowanych kolorujących. Wiele kolorów można rozpoznać z subtelności odcieni szarości w czarno-białych zdjęciach. Innym sposobem jest badanie minionej mody, branie wzorców z miejsc, które istnieją do dziś i mnóstwo zdrowego rozsądku (by na przykład kolor włosów osoby żyjącej w tamtych czasach był raczej naturalny).

Proces barwienia, to głównie długo trwające zgadywanie. Nawet posiadając wszystkie informacje, na temat, w teorii, nigdy nie można być w 100% pewnym prawdziwych kolorów i odcieni, które zostały uchwycone na zdjęciu. Jednak kolorowe historyczne zdjęcia sprawiają niesamowite wrażenie. Jakbyśmy odkrywali coś na nowo.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and