Banner 468 x 60px

 

środa, 30 kwietnia 2014

1,5 mln balonów wywołało chaos w Cleveland w 1986 roku

0 komentarze

W 1986 roku okazało się, iż balony, które są dla nas w większości symbolem świąt czy uroczystości, mogą służyć także jako surrealistyczny i przerażający dowód, że co za dużo, to niezdrowo.

Wszystko z początku wydawało się niesamowite- pomysł ustanowienia rekordu świata w jednoczesnym uwolnieniu balonów wypełnionych helem, 1,5 miliona kolorowych balonów nad miastem, ale ostatecznie była to katastrofa. Moment, gdy balony były w ogromnej sieci nazwano Balloonfest’86. Zostało to zorganizowane przez United Way jako impreza charytatywna, ale niespodziewanie przyniosło to więcej szkód aniżeli korzyści.

Tego dnia miały być burze więc organizatorzy uwolnili balony wcześniej. Kiedy zaczął padać deszcz, to mokre balony zaczynały opadać bez pęknięcia.

Jezioro Erie zostało w całości pokryte balonami, co utrudniło poszukiwanie dwóch mężczyzn, których łódź się wywróciła.  Zostali oni później znalezieni martwi. Pływające balony utrudniły utrzymanie głowy powyżej tafli wody.

Balony wystraszyły też kilka cennych koni wyścigowych, które się pokaleczyły. Skłoniło to właściciela do pozwu o odszkodowanie.
Choć lateksowe balony są biodegradowalne, to jednak taka ilość spowodowała ogromną uciążliwość w całym regionie, aż do degradacji.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and