Banner 468 x 60px

 

czwartek, 20 marca 2014

To drewniane pudło może zmienić prosty pokój w architektoniczne arcydzieło.

0 komentarze

Mieszkająca w Stanach Zjednoczonych artystka stworzyła oszałamiające, skomplikowane instalacyjne dzieło sztuki, które może sprawić, że nawet najprostszy pokój może wyglądać jak architektoniczne arcydzieło.

Jej instalacja zatytułowana „Przecięcia” składa się z dużego zawieszonego sześcianu zrobionego z drewnianych paneli, w których laserem powycinano zawiłe geometryczne wzory. Żarówka znajdująca się w centrum oświetla strukturę od wewnątrz i rzuca cienie na ścianie dookoła.

Aga, która urodziła się i wychowała w Pakistanie, mówi że wzory na drewnianych panelach naśladują wzory znalezione w Alhambrze, pałacu i fortecy południowej Hiszpanii, która była miejscem handlu pomiędzy Hiszpanami i Maurami. Scharakteryzowała Alhambrę jako miejsce „gdzie przecinają się historia, kultura i sztuka i, […] miejsce Islamskie i zachodnie rozmowy spotykały się i egzystowały w harmonii i służyły jako świadectwo symbiozy różnicy.

Zgodnie z jej stwierdzeniem celem jej pracy było zbadanie „przeciwieństw: publiczny i prywatny, światło i cień, i statyczny i dynamiczny. Ten projekt instalacji polega na czystości i wewnętrznej symetrii geometrycznego zamysłu, interpretacji rzuconych cieni i obecności widza w publicznej przestrzeni.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and