Banner 468 x 60px

 

czwartek, 20 marca 2014

Surrealistyczne manipulacje zdjęciami przez fotografa Dariusza Klimczaka

0 komentarze

Rzucamy słowo „surrealistyczne” wokół dużo rozmawiając o fotografach, ale te dziwaczne prace polskiego fotografa Dariusza Klimczaka są najlepsze w podążaniu za surrealistycznym mistrzem Salvadorem Dali.

Klimczak używa swojej dzikiej wyobraźni by zaludnić opuszczone krajobrazy dziwacznymi i surrealistycznymi postaciami i obiektami. Atmosfera ogromnych pustyń i równin w jego fotografiach wydaję się być zainspirowana pracami Dalego, jak również szczudlaci piechurzy oraz inne postacie. Obrazy tworzą mitologiczny świat, który wydaje się naginać czy też łamać prawa fizyki, w rzeczywistości większość z nich pozostaje foto-realistyczna czyniąc je jeszcze bardziej zdezorganizowanymi.

Zgodnie z jego biografią, Klimczak preferuje tworzyć kwadratowe kompozycje w kolorze czarnobiałym, chociaż tworzy również sporo kolorowych fotografii. Mówi, że jego celem jest wykorzystanie historii i uniwersalnych symboli by poruszyć jego widzów i zmusić do myślenia lub po prostu wywołać uśmiech.

Klimczak jest doświadczonym fotografem, z ponad 30 letnim nieregularnym doświadczeniem fotografiki. Aktualnie pracuje jako wolny strzelec i organizuje liczne pokazy.0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and