Banner 468 x 60px

 

środa, 26 marca 2014

Strażnicy naprawiają niezwykle rzadkie jajo papugi przy pomocy kleju i taśmy

0 komentarze

Internet wciąż zajmuje się historią Lisy, papużki Kakapo, której życie zostało uratowane przez strażników przyrody z Nowej Zelandii, po tym, jak jej matka przez przypadek uszkodziła jajko.

Zdjęcia pokazują, jak delikatne i niesamowite było zadanie strażników przyrody, Jo Ledington musiał posklejać skorupkę jajka by pozwolić pisklęciu na normalne wyklucie się i rozwój. Udało mu się to osiągnąć między innymi przy pomocy taśmy klejącej.

Dlaczego narodziny Lisy są tak ważne? Ponieważ Kakapo są bardzo rzadkie – na wolności znajduje się jedynie 125 ptaków. Ich populacja została zdewastowana przez szczury i koty, przywiezione do Nowej Zelandii przez Europejskich osadników. Przed osadnikami jedynymi naturalnymi wrogami papug były orły.

Zachowanie Kakapo jest ważne nie tylko, by utrzymać bioróżnorodność Nowej Zelandii, lecz także dla samych tych wyjątkowych ptaków. Nie tylko są one najcięższymi papugami świata (ważą 2-4 kg), lecz także najdłużej żyjącymi, większość z nich dożywa 95 lat, a część nawet 120.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and