Banner 468 x 60px

 

sobota, 22 marca 2014

Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy w jaki sposób dojrzewają twoje ulubione warzywa, owoce czy przyprawy.

0 komentarze

Wszyscy mamy swoje ulubione owoce, warzywa czy przyprawy, ale prawdopodobnie większość z nas nie wie skąd pochodzą albo jak rosną. Dlatego zestawiliśmy listę 22 pysznych owoców, warzyw i przypraw aby pokazać jak są uprawiane.

Jesteśmy przekonani, że wiesz o przynajmniej kilku z nich, ale większość z was prawdopodobnie nie wie wszystkiego. Osobiście nie miałem pojęcia jak wyglądają nerkowce i mógłbym przysiąc, że kiwi rosną na drzewach! Również interesujące jest jak wiele różnych części tych roślin lubimy jeść. Korę cynamonu, korzenie orzeszka ziemnego, pąki kaparów, nasiona sezamu i banany, wszystkie pochodzą z różnych części roślin i są przepyszne.


Większość z tych roślin ma tylko jeden jadalny podgatunek wśród większej kategorii, która jest niejadalna. Gatunki bananów, które możemy znaleźć w sklepach są tylko garścią wszystkich rodzajów bananów, większość z nich jest niejadalna ponieważ są pełne twardych nasion.

Wiedza skąd pochodzi twoje jedzenie i jak jest zrobione jest ważna ponieważ pozwala nam to mądrze decydować o tym co jemy. Dowiadywanie się, że kiwi rośnie na pnączach prawdopodobnie nie zmienią tego czy ktoś je zje lub nie ale to wzbogaci ich wiedze o świecie i zachęci do większego zainteresowania tym jak i przez kogo są uprawiane.


1. Kakao
 

2. Orzeszki ziemne


3. Cynamon

4. Wanilia


5. Ananas


6. Kiwi


7. Czarny pieprz

8. Migdały


9. Awokado

10. Oskomian Pospolity

11. Nasiona Sezamu


12. Kawa


13. Mango

14. Nerkowiec


15. Szafran


16. Kapary


17. Owoc Kaki / Hurma

18. Kapusta warzywna brukselska

19. Karczochy

20. Herbata

21. Pistacje 

22. Granatowiec


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and