Banner 468 x 60px

 

czwartek, 27 marca 2014

Oświetlone papierowe pudełka, niesamowity efekt

0 komentarze

Deepti Nair i Harikrishnan Panicker, dwójka artystów znana jako Hari & Deepti, stworzyła piękne, skomplikowane dioramy z papieru, które wyglądają na majestatyczne wizje wyjęte ze starożytnych baśni.

Główna metoda ukryta za tymi dioramami jest bardzo prosta – to maestria Hariego & Deeptiego sprawia, że są takie piękne. Rozpoczynają od wycięcia warstw sztywnego, kolorowego papieru, od przodu w tył, upewniając się, że każda warstwa jest widoczna i pasuje do poprzedzających. Następnie diorama jest umieszczana w ciemni i oświetlana z tyłu przez małe, elastyczne paski diod LED, nadające baśniowy wygląd i uwydatniają pracę Hari & Deepti.

Artyści mieszkający w Kolorado, choć pochodzący z Indii, zainspirowali się przedstawieniami zaciemnianych teatrów kukiełkowych z Bali, ale wypracowali na ich bazie własny styl. Oto, co mają do powiedzenia na temat pracy z papierem: „To, co najbardziej nas zadziwia w papierowych oświetlanych pudełkach to dychotomia pomiędzy stanem oświetlonym a ciemnym, kontrast jest tak wielki, że wywiera mistyczny efekt na widzach”.
Oprócz swoich pięknych dioram duet artystów stworzył także niesamowity wystrój okien dla Bordo Bello Skateboard Art. Fundraiser w Nowym Jorku. Zobacz filmik dokumentujący proces powstawania dzieła oraz końcowy efekt.Bordo Bello NYC // Making of Rise and Skate from Harikrishnan on Vimeo.
0 komentarze:

Publikowanie komentarza

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and