Banner 468 x 60px

 

sobota, 29 marca 2014

Ojciec szóstki dzieci robi magiczne zdjęcia dorastających pociech

0 komentarze

Fotograf i sześciokrotny ojciec Alain Laboile stworzył serię zdjęć swojej rodziny, które natychmiast przywołają magiczne wspomnienia twojego dzieciństwa.

Jego oko do żywotnej i pięknej kompozycji wespół z wyborem czarno-białej estetyki nadają jego zdjęciom ponadczasowego uczucia i sprawiają, iż wyglądają jakby mogły być częścią dzieciństwa każdego z nas – jako powszechne formy dzieciństwa i rodziny.

Laboile opisuje życie swojej rodziny jako „typowe” i w pewien sposób ma rację – wiem, że moje palce u stóp nigdy nie były lizane przez małą sarenkę, gdy byłem mały. Coraz więcej rodzin Zachodniego Świata żyje w miastach w przeciwieństwie do wiejskiego środowiska, które dzieci Laboile’a mogą odkrywać w jego fotografiach. Lecz cudowność jego zdjęć jest urzekająca i namacalna.Co interesujące, Laboile mówi, że zaczynał jako rzeźbiarz, który zakupił kamerę dopiero, gdy musiał stworzyć portfolio dla swoich dzieł. Fotografia jednak do niego pasuje, gdyż cudowność, mistyka i siła życiowa zdają się być wspólnym elementem wszystkich jego prac, zorientowanych na rodzinę lub nie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and