Banner 468 x 60px

 

czwartek, 27 marca 2014

Mocne zdjęcia ukazują codzienne życie ludu Dinka w Południowym Sudanie

0 komentarze

Ta oszałamiająca seria fotografii Carola Beckwith i Angeli Fisher portretuje życie ludu Dinka, pasterzy bydła w Południowym Sudanie.

Życie Dinka wygląda różnie w zależności od pory roku – w porze deszczowej żyją w stałych osiedlach na sawannie i hodują zboże (proso), podczas gdy w porze suchej wypasają bydło wzdłuż rzek regionu. Ich życia biegną rytmem zbliżonym do ich zwierząt hodowlanych – w trakcie ceremonii inicjacyjnych młody Dinka otrzymuje woła, którego imię staje się częścią imienia Dinka. W trakcie dorastania kształtuje długie rogi  w finezyjne kształty.

Niektórzy Dinka chodzą nago, choć zarówno kozie skóry, jak i dekorowane gorsety oraz prosta biżuteria są powszechne. Zwyczajowe użycie popiołu nie służy tylko i wyłącznie ozdobom – pomaga odpędzić niebezpieczne komary.Beckwith i Fisher byli zmotywowani przez pragnienie zachowania „świętych ceremonii plemiennych i afrykańskich tradycji kulturalnych, które są zbyt słabe by przetrwać we współczesnym świecie”. Według ich wspólnej biografii, są oni „poruszeni tym, że tradycyjne kultury znikają w takim tempie”.
Jeśli podobało ci się to spojrzenie na drogę życia tak różną od naszej, być może spodoba ci się również „Before They Pass Away” Jimmy’ego Nelsona, którego misja przypomina tą Beckwitha i Fisher.0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and