Banner 468 x 60px

 

niedziela, 23 marca 2014

Makrofotografie słodkich i milutkich pająków zrobione przez Thomasa Shahan

0 komentarze

Kiedy słyszysz słowo słodkie, pająk prawdopodobnie nie jest słowem które pojawia się w twojej głowie. Lecz fotograf Thomas Shahan zmienia to wszystko poprzez swoje niewiarygodne makrofotografie wielkookich pająków.

Skakunowate  pająki są niezwykłe, ponieważ większość z nich nie poluje używając sieci. Mają mocne tylne nogi i najlepszy wzrok wśród pająków, pozwalające na aktywne polowanie podczas skoków. Wciąż mogą produkować jedwab, jednak często używają go do przywiązania siebie przed skokiem lub do tworzenia schronienia.

Z wyjątkiem Australii, gdzie prawie każde żyjące stworzenie może Cię zabić lub okaleczyć, nie rozumiem czemu ludzie nie lubą pająków. Świat bez pająków byłby światem z jeszcze większą ilością komarów i much, które przenoszą niezliczone choroby. I kiedy wiesz, że niektóre z nich mogą wyglądać słodko – czy naprawdę są takie straszne?

I te statystyki, że przeciętna osoba połyka osiem pająków na rok? W 1993, pisarz rozpowszechnił ten i inne fałszywe fakty by udowodnić jak łatwo można rozpowszechnić fałszywe informacje. Jego dowód był nadzwyczajnym powodzeniem.

Więc następnym razem gdy zobaczysz pająka pomyśl, że prawdopodobnie bardziej interesuje je polowanie na owady które próbują ukąsić ciebie, niż samo kąsanie ciebie.

Żródło: Flickr0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and