Banner 468 x 60px

 

wtorek, 25 marca 2014

Magiczne zdjęcia dzieci i ich zwierząt na amerykańskich peryferiach

0 komentarze

Jake Olson, wielokrotnie nagradzany fotograf i grafik z Nebraski zdołał uchwycić zapierające dech w piersi momenty, zawierające w sobie estetykę i ducha Środkowego Zachodu. Jego zdjęcia inspirują sny o otwartym niebie, delikatnym wietrze i bursztynowych falach zboża.

Biografia Olsona jest niemal tak samo inspirująca jak jego zdjęcia. Wierzcie lub nie, lecz pierwszy raz trzymał w ręku aparat w wieku 38 lat. Przedtem pracował w przemyśle jubilerskim, współpracując z wieloma sławnymi jubilerami. Jego historia udowadnia, że nigdy nie jest zbyt późno na zmianę swojego życia i oddanie się pasji.

Pomimo iż wiele z tych zdjęć ukazuje podobne krajobrazy Środkowego Zachodu w USA, Olsonowi udaje się utrzymać świeżość dzięki cudownemu oświetleniu i kilku uroczym modelkom. Szerokie pola i wiejskie ubrania nadają im prawdziwie amerykański wygląd.

Jeśli źródłem tego wszystkiego jest kryzys wieku średniego, to wygląda on na udany. Olson został uhonorowany kilkoma nagrodami, opublikował zdjęcia w prestiżowych periodykach oraz pracował z kilkoma znanymi osobistościami. Jeśli chcesz więcej informacji, sprawdź jego stronę. jakeolsonstudios.com


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and