Banner 468 x 60px

 

poniedziałek, 24 marca 2014

Artystka zamienia ruchy taneczne w rysunki węglem

0 komentarze

Heather Hansen współczesna artystka i tancerka z Nowego Orleanu, wpadła na bardzo kreatywny pomysł by uchwycić jej taneczne ruchy na papierze – podchodzi do tego osobiście wraz z dużym kawałkiem papieru i kawałkiem węgla.

Dla aspektu jej pracy, Hansen zaprasza widzów by obserwowali jej taniec na dużym kawałku papieru. Kiedy tańczy na kawałku papieru zaznacza to węglem stopniowo budując piękny wykres jej pozornie rytualnego tańca. Nagrała również wideo które zatytułowała „Opóźnione Gesty” który prezentuje nagranie w studio jej pełnej wdzięku i dramatyzmu pracy, dla tych którzy nie mogą zobaczyć tego na żywo.

Hansen mówi o swojej pracy: Opóźnione gesty są eksperymentem kinetycznego rysunku. W tych seriach szukam dróg jak przełożyć ruchy bezpośrednio na papier, opóźniając gesty z jednej formy do drugiej tworząc coś nowego w tym procesie.

Hansen jest bardzo płodną artystką. Podsumowując, miała wiele wystaw i pokazów jej rysunków tańca, spędziła również cały 2013 rok tworząc artystyczne szkice co dziennie i planując to samo w roku 2014. A atak swoją drogą – zmuszać siebie do tworzenia jednego dzieła sztuki dziennie jest dobrym sposobem na bycie kreatywnym i zmotywowanym!


0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Sierobi.pl © 2011 . Supported by and